Якість стільця

Причин, що впливають на рішення купити певний корм, насправді багато. Однак, все ж існують три основні причини, які дозволяють вибрати якісний корм. Перша і основна це те, що корм повинен підтримувати здоров'я і добре самопочуття тварини. Безсумнівно, корм повинен бути смачним. І нарешті, стілець після такого корму повинен бути без будь-якого неприємного запаху. Будь-яка аномалія в тому, що пов'язано зі стільцем, говорить про проблеми зі здоров'ям у тварини. З цієї причини компанія NUTRA MIX проводить тестування з усіх виробленим продуктам з метою упевнитися, що якість стільця буде прийнятним. Проте, іноді стілець тварини стає безформним і рідким і часто з неприємним запахом. Часто причина такого стільця не пов'язана безпосередньо з кормом. Причини поганої якості стільця можуть бути в наступному: проблеми зі здоров'ям, різка зміна корму, алергія, надмірна кількість корму, погода, соціальні умови, якість питної води, побічна їжа

ПРОБЛЕМИ ЗІ ЗДОРОВ'ЯМ:

Як і у людей, щоб змінився стілець не обов'язково потрібно різка зміна в симптоматиці в здоров'ї тварини. Очевидно, що хвороботворний організм або паразит усередині кишечника можуть створити проблеми і змінити водні та електролітні характеристики в кишечнику і бути причиною рідкого стільця. Проте, навіть патогенна інфекція, не пов'язана з кишечником, може стати причиною поганої якості стільця, т. К. Кишечник і імунна система тісно взаємопов'язані. Якщо коротко, то будь-який розлад у собаки і кішки може стати причиною рідкого стільця.

Різка зміна КОРМА:

Травний тракт - це складна система, чиї чітко налагоджені механізми контролю стежать за тим, щоб корм перетравлюється належним чином, одночасно стежачи за всмоктуванням важливих поживних елементів і при цьому, не допускаючи поглинання шкідливих речовин. У той же час кишечник створює середовище, в якій мікроорганізми симбіотичні працюють з імунною системою, не допускаючи проникнення небажаних патогенних організмів. Кишечник сам адаптується до корму, в результаті чого виробляються особливі травні ферменти, які забезпечать ефективне постачання тварині поживних речовин. При будь-якій зміні в кормі травний тракт змінить ферментні показники, щоб пристосуватися до іншого типу інгредієнтів, що надходять в травний тракт. Однак при зміні корму кишечнику і ферментам потрібен час, яке буде залежати від індивідуального тваринного і від ступеня зміни корму. Деяким тваринам не потрібна адаптація, можливо пару днів, в той час як іншим тваринам потрібно тиждень і навіть довше, щоб звикнути до нової їжі. Що стосується складу корму, то невеликі зміни, як наприклад, з 22% протеїнового корму на зерновій основі до 26% протеїнового корму на все тій же зерновій основі, зажадають менше часу для адаптації, ніж перехід з 22% протеїнового корму на зерновій основі на 26 % протеїновий без-зерновий корм. Без правильного адаптаційного періоду, травний тракт буде засмучений, що і призведе до поганої якості стільця.

АЛЛЕРГИЯ:

Причина існування на ринку різних типів кормів в тому, що не існує корми, що ідеально підходить для кожної собаки чи кішки. Алергія - одна з причин існування на ринку різноманітних і численних кормів. Алергія і харчова чутливість можуть створити проблеми в кишковому тракті, в результаті чого може трапитися все що завгодно: від легкої до найжорсткішої діареї. Алергени, на які імунна система реагує на алергію, можуть походити від корму. Однак, існують і інші джерела, як наприклад, укуси комах, пилок, які також викликають алергію. Іноді алергічна реакція виражається рідким стільцем, яку легко прибрати, змінивши корм, якщо джерело проблем в кормі. Визначення джерела алергії часто буває времязатратним і дорогим.

НАДМІРНЕ КІЛЬКІСТЬ КОРМА:

У травного тракту є певні ліміти за кількістю ефективного перетравлення їжі. Споживання їжі за межами оптимального може привести до жорстких шлунковим порушень, як наприклад, метеоризм, і в багатьох випадках до великій кількості не безформного стільця. Певні типи тварин можуть є велика кількість їжі безболісно, в той час як іншим потрібно більше помірна кількість їжі, щоб підтримувати здоров'я травного тракту і виробляти нормальний стілець.

ПОГОДА:

Екстремальні погодні умови будь то занадто спекотні або занадто холодні, можуть вплинути на характеристики травного тракту. Екстремальна погода впливає на якість стільця. В основному, спекотна погода змушує тваринного знижувати споживання корму і збільшувати споживання води, що і призводить до рідкого стільця. З іншого боку, холодна погода сприяє збільшенню споживання їжі і знижує потребу до води, тим самим змінюючи осмотичні умови в кишечнику, що в свою чергу призводить до змін у формуванні стільця.

СОЦІАЛЬНІ УМОВИ:

Як правило, собака, яка на життя без территории прожіває не одна, з'їсть свой корм набагато швидше, чем самотня собака. Іноді Кількість споживання корму собаками, Які перебувають в групі, может буті не однаково кожен день. Це Залежить від звичок індівідуальної собаки. Таке коливання в індівідуальному прійомі їжі может буті и не поміченім власником, за вінятком змін в якості стільця.

ЯКІСТЬ ПИТНОЇ ВОДИ:

Основна кількість води проходить через травний тракт. Якість питної води безумовно впливає на якість стільця. Певні мікроорганізми або незвичайний мінеральний склад - ось ключові характеристики, що впливають на стілець.

Частування і ДОБАВКИ:

Власник часто не звертає увагу на ефект від частувань та добавок. Частування мають точно такий же ефект як і надмірна кількість їжі, стаючи проблемою для процесу перетравлювання, результатом чого - поганий стілець. Добавки в основному розроблені, щоб запобігти або блокувати проблему. Проте, побічним ефектом може бути порушення нормальної функції травного тракту, викликаючи проблеми з рідким стільцем

Отже, існують кілька факторів, що впливають на якість стільця. Зміни в будь-якому з них може привести до того, що відмінно сформований з нормальним запахом стілець у вихованця, може стати рідким безформним з неприємним запахом.

Рон Ромпала, доктор ветеринарної медицини.