Як зберегти розкішну шерсть

Домашня тварина з яскравою і блискучою шерстю - зразок здоров'я і енергійності. Отримання і підтримку красивою вовни - не випадковість. Правильне харчування - звичайно ж, істотно важливо для гарної шерсті, але хіба харчування - єдиний фактор, відповідальний за гарний вигляд домашньої тварини?

Справа в тому, що на якість вовни впливають кілька факторів. Генетика дуже впливає і, можливо, встановлює межі за кольором, малюнку і текстурі волосяного мішечка. Ніхто не може змінити чорний колір шерсті чорного пуделя на інший колір природним чином. Навколишнє середовище також грає важливу роль. Умови, що створюють стрес для вовни і шкіри, такі як сонячне світло і вітер, погіршують якість вовняного покриву. Пора року і час, проведений в приміщенні, також впливають на зовнішній вигляд вовни. Домашні тварини втрачають частину своєї вовни навесні з настанням більш світлих днів, і втрачають більшу кількість вовни, коли кількість світлих годин в день починає спадати після першого дня літа. З іншого боку, тварини, яких тримають в приміщенні, не пройдуть повз циклічної линьки, вони втрачають і відновлюють шерсть з такою ж швидкістю протягом року. Линька безумовно вплине на вигляд вовни.

Власники собак і кішок повинні бути впевнені, що їх вихованці отримують належну кількість і баланс поживних речовин. У той час, як поживні речовини важливі для того, щоб домашня тварина завжди мало здорову шерсть, деякі грають більш важливу роль, ніж інші.

Білки і амінокислоти - важлива частина структури вовни. Хороший джерело білків, такий як свіже м'ясо і свіжа їжа, має хороший баланс амінокислот, які сприяють зростанню і підтримці здорової шкіри і шерсті. Білки також істотно важливі для підтримки яскравості забарвлення шерсті.

Жирові кислоти Омега 3 і 6 необхідні для підтримки вовни здоровою. Жирові кислоти Омега 6 є провісниками основних компонентів, які допомагають підтримувати структуру і блиск шерсті. Жирові кислоти Омега 3 допомагають знизити потенційні проблеми, пов'язані із запаленням, яке може привести до тьмяності і втрати кольору шерсті і шкірним порушень.

Баланс кислот Омега 3 і Омега 6 істотно важливий. Занадто велика кількість однієї або іншої може викликати проблеми шкіри і вовняного покриву.

Цинк і мідь істотно важливі в побудові білків для структури, кольору і здоров'я шкіри. Ці мінерали також відіграють ключову роль в підтримці антиоксидантів в шкірі. Обезбарвлений шерсть і шкірні ураження - ознаки проблем через низький рівень цинку і міді.

Вітамін Е - важливий антиоксидант. Низький рівень вітаміну Е призведе до тьмяною вовни і злущування шкіри. Корми з підвищеним вмістом жиру повинні містити додаткову кількість вітаміну Е, щоб знизити окислення в організмі тварини і підтримувати його привабливий зовнішній вигляд.

Біотин необхідний для побудови деяких білків, які є ключовими для структури вовни. Недолік біотину може привести до уповільнення росту вовни, яка в результаті буде виглядати тьмяно і болісно.

У той час, як зазначені вище інгредієнти, істотно важливі для підтримки привабливого вовняного покриву, є й інші інгредієнти, які можуть ефективно використовуватися. Яйця містять речовини, які входять в структуру волоса, що відповідає за блиск. Пребіотики і пробіотики підтримують травний тракт в здоровому стані, який необхідний для скорочення запальних процесів і поглинає ключові поживні речовини для збереження здоров'я вовни і шкіри. Також не можна нехтувати загальною оздоровчою програмою вихованця. Патогенні хвороби відштовхують поживні речовини в імунній системі, перешкоджаючи отриманню шерстю і шкірою всіх поживних речовин, необхідних для оптимального здоров'я. Певні розлади метаболізму, такі як проблеми щитовидної залози або діабет, змінюють обмін речовин, що, врешті-решт, впливає на здоров'я шкіри і шерсті і погіршують зовнішній вигляд тварини. Регулювання дієти вихованця, наприклад, кількість йоду, скармливаемого для полегшення проблем зі щитовидною залозою, може допомогти підтримати хороший зовнішній вигляд тварини.

Резюмуючи: харчування - це важливий фактор, який несе відповідальність за підтримання здорової шкіри і волосся. Всі поживні речовини важливі для збереження красивої і здорової шкіри і волосся, але деякі з них грають більш важливу роль, ніж інші. Однак, необхідно пам'ятати, що харчування - це не єдине, що впливає на зовнішній вигляд вовняного покриву. Генетика, навколишнє середовище і пору року також надзвичайно важливі.

Рон Ромпала, доктор ветеринарної медицини.