Порушення сечових шляхів дуже турбують власників котів. Хоча вони і привертають багато уваги, але спостерігаються тільки у невеликого відсотка популяції котів. Нелегко визначити джерело проблеми, тому що задіяно безліч факторів, і їх важко діагностувати на ранніх стадіях. Ознаки, які свідчать про те, що у котів є проблеми, пов'язані з сечовими шляхами:
Часте сечовипускання і часті відвідування туалету p>
Плями крові в туалеті p>
Напружений сечовипускання у котів p>
Коти стогнуть від болю p>
Якщо не лікувати, ситуація може стати серйозною, у котів розвинеться лихоманка, вони стають апатичними, що може навіть призвести до смерті. Блокування сечових шляхів відбувається частіше у котів, ніж у кішок. Cтаршi коти більш схильні до проблем сечових шляхів, ніж молоді коти. Бактеріальні та вірусні інфекції в сечових шляхах можуть вести до блокування. Гладкі і надмірно перегодованому коти більш схильні до розвитку проблем сечових шляхів, ніж ті, які мають гарне будова тіла. Генетика також впливає на виникнення порушень сечових шляхів, оскільки коти з проблемами справлять потомство, у якого будуть проблеми сечових шляхів з більшою ймовірністю, ніж у котів, які не мають предків з такими проблемами. Нарешті, у котів, які пройшли період стресу, з більшою ймовірністю будуть проблеми сечових шляхів, ніж у тих, які живуть в більш спокійній обстановці.
Багато хто пов'язує харчування з частотою порушень сечових шляхів у самок. Зокрема, вважається, що вміст золи прямо пов'язане з проблемами сечових шляхів. Це істинно тільки частково, тому що тільки певна частина золи може викликати проблеми. Зола - це кількість неорганічних речовин в їжі. Зола може складатися з кальцію, фосфору, магнію, натрію, калію та інших мінералів в різних сумішах. Дослідження показали, що деякі мінерали безпосередньо несуть відповідальність за освіту мінеральних відкладень, які можуть блокувати сечові шляхи. Частий випадок - це утворення каменів, званих струвитами, які мають великий вміст магнію. Ймовірніше освіту струвитов, якщо рН сечі лужної. При цьому, їжа, що має відносно високий вміст магнію, має тенденцію до утворення нізкощелочного або нізкокіслотних рН, може привести до утворення каменів струвитов в сечових шляхах. Отже, важливо, щоб сухий корм для котів містив досить низький рівень магнію і стимулював кислотний рН. Імовірність розвитку струвитов у котів залежить від інших факторів, перерахованих вище, які можуть впливати на здоров'я сечових шляхів.
Інший тип блокування виникає через утворення каменів, що складаються з оксалату кальцію. На противагу струвита, оксалат кальцію формується в кислотної сечі і виникає з комбінації щавлевої кислоти і кальцію, які потрапляють з їжею. У той час, як рівень щавлевої кислоти в певних інгредієнтах може бути досить високим, процес екструзії, який використовується для приготування котячого корму, перетворює щавлеву кислоту в нешкідливу речовину. Отже, камені з оксалату кальцію зазвичай не спостерігаються у котів в результаті харчування.
Зазвичай коти з хорошим здоров'ям не схильні до розвитку порушень сечових шляхів в результаті харчування. Для тих котів, які можуть бути чутливі до утворення каменів, їжа з низьким вмістом магнію (.1% або менше), яка має правильну формулу для підтримки кислотності сечі і правильно приготована, буде благотворно впливати на скорочення частоти таких порушень. Однак, добре харчування - це тільки частина для того, щоб зберегти здоров'я кота і запобігти проблемам сечових шляхів. Крім того, коли у кота з'являються проблемв сечових шляхів, то більш імовірно, що вони триватимуть в майбутньому, якщо не будуть прийняті зміни для поліпшення умов, які допомагають в профілактиці.
Ще кілька пунктів, крім харчування, які можуть бути корисні власникам, щоб знизити ризик розвитку проблем сечових шляхів у кішок:
Їжа завжди повинна бути доступна для кішки. Якщо їжа доступна не завжди, кілька годувань в день краще, ніж одне годування. При одноразовому харчуванні, у кішки буде більш висока концентрація мінералів в сечі, що, радше, викликає камені, ніж у випадку з кішками, які отримують багаторазове харчування. P>
Годуйте вологою їжею. Якщо годуєте гранульованої їжею, додайте води для змочування. Сумно відомо, що коти не часто п'ють воду і недостатньо для того, щоб зберегти здоровими сечові шляхи. У котів, які п'ють воду нечасто, буде більш висока концентрація мінералів в сечі, і у них більш вірогідні камені. Годування вологою їжею примушує котів отримувати воду.
Захищайте котів від стресових ситуацій.
Підтримуйте хорошу фізичну форму кота.
Тримайте туалет в зручному місці, щоб коту було зручно їм користуватися.