Поряд з вовняним покровом, зовнішній вигляд шкіри є показником здоров'я собак і кішок. Однак, здорова шкіра грає більш життєво важливу роль для підтримки здоров'я тварини, ніж просто його зовнішній вигляд. Шкіра - це та частина організму, яка вступає в контакт з навколишнім середовищем. Отже, шкіра відіграє важливу роль з багатьох причин:
Шкіра діє як бар'єр, що відокремлює зовнішнє середовище від внутрішнього середовища тваринного
Шкіра взаємодіє з імунною системою для того, щоб утримати потрапляння патогенних організмів в тварину
Шкіра допомагає в харчуванні мозку життєво важливою інформацією з навколишнього середовища, необхідної для виживання
Шкіра допомагає в регуляції температури тіла
Цілком очевидно, що надзвичайно важливо, щоб тварини не мали проблеми зі шкірою для того, щоб могли залишатися здоровими.
Шкіра - дуже складна конструкція, що складається з декількох шарів, що мають різні функції. Основна функція зовнішніх шарів - діяти в якості бар'єру. Клітини такого зовнішнього шару, епідермісу, піддаються процесу, званого кератинізація. Цей процес створює білок, званий кератином, який допомагає підтримувати структуру такого зовнішнього шару.
Різні види ліпідів також присутні поряд з кератином, який допомагає підтримувати шкіру гнеться і не піддається розтріскування. Кератин і різні ліпіди зберігають водостійкість шкіри і запобігають потраплянню будь-яких речовин в тварину з навколишнього середовища.
Шар під епідермісом, дерма, містить кровоносні судини, фолікули вовни і нерви. Дерма допомагає підтримувати форму і гнучкість шкіри, а також підтримує клітини, складові епідерміс. Дерма - це частина шкіри, яка отримує харчування.
Коли зі шкірою виникають проблеми, виникають такі симптоми:
Суха расслаивающаяся шкіра
Iнфекції
Висип
Незагойні рани
Виділення рідин зі шкіри
Найпоширеніші порушення шкіри викликаються цілою низкою чинників, серед яких:
Травми
Довкілля
Контакт з хімікатами, дратівливими шкіру
Укуси комах
Алергії
Поживна недостатність
Травма, що викликає удар або розрив шкіри, призводить до запальної реакції, яка ініціює процес загоєння. Шкіра, що є нездоровою, буде пошкоджена більшою мірою через травму, і буде потрібно більш тривалий час для загоєння, ніж здорова шкіра.
Ультрафіолетове опромінення від сонця може висушити шкіру до утворення тріщин. УФ світло також може викликати опіки на шкірі. Навпаки, холодна погода може призвести до висушування і розтріскування шкіри.
У собак і кішок може з'явитися висип і рідини, що виділяються з шкіри, через вплив отрути плюща. Інші хімікати, що подразнюють шкіру, можуть також викликати висипання і виділення
Укуси комах - провідна причина алергією у собак. Укуси комах зазвичай впливають на зовнішній епідерміс шкіри.
Алергії можуть привести до проблем зі шкірою. Проблеми, що виникають із-за харчових алергією, можуть виникати в нижній дермі, а потім прокласти собі шлях на зовнішню поверхню. Проблеми через харчових алергій можуть спостерігатися у вигляді висипки, сухості, тріщин на шкірі або виділення рідин. Алергії можуть також початися на зовнішньому епідермісі, як у випадку з укусами комах.
Як і у випадку з більшістю інших проблем, розлади, пов'язані зі шкірою, зазвичай виникають через низку факторів, а не тільки від одного з них. Однак, гарне харчування може знизити ймовірність виникнення шкірних проблем і зберегти шкіру здоровою.
У той час, як потрібні всі поживні речовини для шкіри, щоб залишатися здоровою, деякі з них істотно важливі:
Вітамін А потрібно для належного зростання клітин шкіри. Дефіцит вітаміну А призведе до сухої і расслаивающейся шкірі, яка буде виглядати більш товстої.
Білки і основні амінокислоти необхідні для того, щоб забезпечити шкіру будівельними елементами і для життєво важливого процесу кератинізації. Недолік білків або ключових амінокислот призведе до огрубіння шкіри і дерматитів.
Жирні кислоти Омега 3 і 6 необхідні для виробництва основних компонентів, таких як кераміди, які підтримують гнучкість і водостійкість шкіри. Недолік таких жирних кислот призведе до жорсткої і растрескавшейся шкірі. Крім того, жирні кислоти Омега 3 можуть зробити тваринного більш стійким до алергій.
Цинк важливий для процесу кератинізації. Недолік цинку може призвести до утворення пластівців і тріщин на шкірі. Цинк істотно важливий для загоєння ран.
Відзначається, що біотин відіграє важливу роль в кератинізації. Клітинам шкіри потрібно біотин для правильного росту і підтримки цілісності. Стовщена і потріскана шкіра є свідченням нестачі біотину.
Вітамін Е необхідний для того, щоб допомагати в стабілізації жирів, залучених в забезпечення гнучкості і водостійкості шкіри.
У той час, як кілька факторів впливають на стан шкіри, їжа може мати таку формулу, щоб забезпечити оптимальне харчування для підтримки цілісності шкіри в будь-якій ситуації. Їжа, яка допомагає підтримці здорової шкіри, буде мати всі і більшістю наступних характеристик:
Хороша база високоякісного білка з м'ясного джерела, який забезпечує оптимальний профіль ключових амінокислот. Ці амінокислоти необхідні для забезпечення належної основи для шкірної тканини.
Хороший стабільне джерело вітамінів, особливо вітаміну А, вітаміну Е і біотину для належного метаболізму з тим, щоб відбувався правильний синтез життєво важливих білків і жирів, необхідних для утворення шкірної тканини
Хороший джерело жирних кислот Омега 3 і 6 істотно важливий для гарної шкіри. Точне співвідношення таких поживних речовин не відомо, і немає сумніву, що вони різні для різних порід собак і кішок. Однак, жирні кислоти Омега 3 і 6 необхідні для того, щоб підтримувати гнучкість і водостійкість шкіри. Домашні тварини, що мають схильність до алергій, можуть отримати допомогу, споживаючи їжу з високими рівнями кислот Омега 3 з співвідношенням кислот Омега 6 до 3 менше 4. Інгредієнти з рибних джерел і лляного насіння мають високі рівні жирних кислот Омега 3. Курячий жир, канола і соєве масло мають суміш кислот Омега 3 і 6, а жири з соняшнику і сафлору мають дуже високий вміст кислот Омега 6.
Надзвичайно необхідний добре засвоєний і перетравлюється джерело цинку. Хелатообразующіе форми цинку, такі як протеінат дозволяють, щоб таке поживна речовина використовувалося тваринами за умов, які не сприяють використанню цинку з неорганічних джерел, таких як сульфати і оксиди.