Ненавмисне збільшення ваги у тварин

Харчування, яке ненавмисно додає зайві кілограми

Більшість власників домашніх тварин докладають максимум зусиль для утримання своїх улюбленців здоровими і в належному вазі. Уникайте стану ожиріння у вихованців. Ну що може бути простіше ?! Однак 54% собак має надлишкову вагу або ожиріння. Ситуація неоднозначна, оскільки простежуються кілька факторів, включаючи батьківський фактор спадковості, впливає на стан екстер'єру. На допомогу власникам собак завжди прийде високопрогрессівная індустрія кормів для домашніх тварин в рішенні цієї проблеми, і з наукової точки зору допоможе власникам собак утримувати їх вихованців в належній формі. Собаки часто перегодовані, навіть коли власники намагаються налагодити правильне харчування, все одно можна примудритися і перегодувати собаку ... Крім того, підійшовши раціонально до цього питання, власники домашніх тварин можуть заощадити гроші, просто зменшивши раціон харчування свого вихованця.

Повсякденне годування

Мета кожного власника - забезпечити домашня тварина достатньою кількістю їжі для підтримки здорового стану. Для дорослої собаки це означає підтримка постійної ваги тіла. Повсякденне годування - це урівноваження споживання енергії, отриманої в результаті процесу метаболізму (ME) і тепла, отриманого в результаті обміну речовин, - ці дані опубліковані Національним дослідницькою радою (НІС). Таким чином, в Вимогах по годівлі (НІС) для собак і кішок від 2006, в узагальненому вигляді видана рекомендація (в даному випадку по годівлі собак), щоденне споживання становить від 94 до 183 ккал на 0,75 (кг) ваги. Можна, звичайно, уявити широкий діапазон вимог у змісті порід, обумовлених збереженням енергетичного обміну, а також з урахуванням будови тіла, стану шерсті і т.д.

Так як же годувати?/p>

Правила годування на мішку вказують на кількість корму (зазвичай в мірних чашках), для собак при певній вазі. Діапазон завжди розраховується з урахуванням ваги тіла тварини, відмінностей у фізичній активності, потреб серед порід за віком, статтю та метаболізму. Як наслідок, вимоги в змісті двох собак з однаковою вагою можуть значно різниться. З огляду на всі фактори, власник домашньої тварини визначає належну кількість корму в раціоні собаки. Рекомендації по годівлі в основному служать відправною точкою і керівництвом, ну а власники повинні самі вирішувати чи потрібно коригувати кількість корму для оптимального утримання тварини.

Щедрі власники

Інша проблема може виникнути, в разі, якщо власник перегодовувати вихованця, досипає «з гіркою» мірну чашку, що, відповідно, забезпечує більше споживання їжі, ніж необхідно, припустимо, на 10% більше, ніж необхідно, - це дасть збільшення ваги протягом року. Наприклад, собаці дають 10г ласощів, які мають калорійність порядку 3,200 ккал / кг, хоча цифра може здатися абсолютно нікчемною для власника, але якщо собака отримує кількість продуктів харчування, які є достатніми для забезпечення обмінних процесів, споживання таких ласощів додатково може дати надбавку у вазі близько кілограма за рік. Ця проблема може бути легко усунена шляхом обліку всіх витратних енергій тварини.

Підводячи підсумок, можна видати таку рекомендацію для власників собак - слідувати інструкції по годівлі, як єдино вірному керівництву до дії.

s

Рон Ромпала, доктор ветеринарної медицини.