Існують різні форми і ознаки, що вказують на ортопедичні розлади, і як факт, - утрудняє визначення самої причини. Нерідко виникають проблеми з суглобами, болі в ногах, стегнах або спині. Більшість з них виражені «м'яко», тобто виникає лише невеликий дискомфорт, в той час, як існує і більш серйозні симптоми. До собакам, генетично схильним до прояву дисплазії тазостегнового суглоба, повинні бути застосовані особливі умови утримання і харчування. Типове ортопедичне розлад зазвичай це пов'язано з поєднанням багатьох факторів. Тип і серйозність проблеми можуть відрізнятися. Зазвичай це поєднання генетики, навколишнього середовища, утримання та харчування, які і впливають на масштаб проблеми в цілому. Також можуть вплинути методи (умови розведення) на генетичну схильність в придбанні ортопедичних проблем. Наприклад, хвороба воблер залежить від генетики, без урахування дисбалансу харчування. Заводчики - селекціонери можуть варіювати (задавати) збільшення довжини вовняного покриву, що може посилити вираженість гена, що несе хвороба воблери. З іншого боку, дисплазія кісток стегна тільки помірно успадковується, тому більшість цих генів повинні бути фенотипически виражені. В процесі селекції особини можуть отримати гени, відповідальні за дисплазію тазостегнового суглоба, і цей факт проявиться не відразу ... Однак, у їх потомства вже велика ймовірність виникнення проблеми, пов'язаної з дисплазією тазостегнового суглоба, якщо цуценята, наприклад, отримають їжу або середовище проживання, відмінну від батьківської, - все це лише збільшить ймовірність прояву негативних генів.
Харчування відіграє певну роль у виникненні ортопедичних проблем у собак. Гострі ортопедичні проблеми можуть виникати тоді, коли собаки відчувають сильний дисбаланс поживних речовин. Тривалі періоди важкого дисбалансу поживних речовин можуть викликати проблеми у собак генетично схильних до ортопедичних захворювань. Так, наприклад, швидко зростаючі цуценята великих порід, яких годували надмірним кількість кальцію, відчувають проблеми з кістковою зростанням. Мінерали цинку, міді і марганцю необхідні для підтримки зростання кісток, сухожиль і зв'язок. Вважається, що швидко ростуть собаки, розвивають ортопедичні проблеми через менш оптимального відносини ваги до розміру. Ця проблема, в більшій мірі, властива для більш великих порід собак, ніж для дрібних порід. Дослідження показали, що скорочення споживання енергосодержащіх продуктів в дієті може знизити частоту виникнення ортопедичних проблем, пов'язаних з швидким зростанням організму собак. Вважається, що швидке зростання в несприятливих умовах навколишнього середовища також викличе проблеми у тварин, генетично схильних до ортопедичних порушень. Прикладом може бути швидко зростаючий щеня, генетично схильний до проблем з ногами в умовах жорсткого режиму навчання. Високий дієтичний білок ніколи не впливав на ортопедичні проблеми за умови, що профіль дієтичних амінокислот збалансований, а тварина має постійний доступ до води.
Деякі вважають, що глюкозамін і хондроитинсульфат допомагають в подоланні ортопедичних проблем. Суглоби повинні залишатися рухливими, бути міцними, м'якими і еластичними. Хрящ - свого роду тканина, яка вносять вклад в функцію суглоба. Хрящ складається з клітин і межелеточого речовини (матриці). Живильні речовини проникають в матрицю хряща, тому що вона позбавлена ??кровоносних судин, а харчування необхідно для змащення суглоба. Матриця в основному складається з колагену і глікоаміногліканов. Глікоаміноглікани дають гнучкість і міцність суглобу. Глікоаміноглікани складаються з декількох з'єднань, але найбільш поширений хондроитинсульфат. Глюкозамін є попередником хондроітінсульфата.
Таким чином, виникає питання про те, чи може глюкозамін і хондроїтин допомогти собаці запобігти або подолати проблеми з суглобами. Одні дослідження доводять, що можуть ефективно використовуватися. Інші дослідження показали, що це не допомагає ... Дійсно, з огляду на кількість факторів, включаючи генетичні та екологічні, - глюкозамін і хондроїтин, що не будуть усувати всі ортопедичні проблеми, з якими може зіткнутися собака. Однак, достатньо доказів, які б свідчили про протилежне: глюкозамін і хондроїтин можуть бути досить ефективні для полегшення деяких типів ортопедичних проблем. Крім того, не всі постачальники забезпечують високу якість глюкозаміну і хондроїтину, що впливає на результати від використання в корм цих інгредієнтів. Необхідно проводити додаткові дослідження для оцінки того, коли і як найкращим чином використовувати ці інгредієнти, і надати додаткову інформацію щодо кількості.
На закінчення необхідно відзначити, що харчування може впливати на прояв поганих генів, які можуть викликати ортопедичні розлади. Більші породи собак швидше схильні до цих проблем, ніж собаки більш дрібних порід. Харчування можна модифікувати з метою поліпшення здоров'я собак, тим самим запобігаючи у ніхм ортопедичні проблеми:
Не давати велику кількість їжі з високим вмістом дієтичної енергії
Не годувати продуктами з надмірною кількістю кальцію
Дотримуватися годування збалансованими дієтами з належною кількістю мікроелементів в хелатних формах
Корм необхідний з гарною якістю білка і збалансованими амінокислотами