Здуття шлунка

Здуття або шлунковий дивертикулит - проблема, з якою стикаються деякі власники собак. Ця проблема характеризується надмірним розширенням стінок шлунка через скупчення газів після їжі. З якоїсь причини, до кінця не зрозумілою, гази не відходять і це викликає хворобливе і потенційно небезпечне для життя стан.

Частота здуття частіше спостерігається у порід собак з широкими грудьми і відносно невеликий талією. Німецькі доги, добермани, німецькі вівчарки і боксери є прикладами порід, більш схильних до здуття. Породи з більш анатомічно пропорційними за розміром відділом грудної клітини і талії - з меншою ймовірністю стикаються з проблемою здуття.

Існують і інші фактори, які можуть збільшити ймовірність здуття шлунка. Собаки, які поглинають багато їжі за один раз і дуже швидко, більш схильні до здуття в порівнянні з собаками, яких годують невеликими порціями і протягом дня. Собаки, яких годують сухим кормом, більш схильні до здуття, ніж ті, хто раціон урізноманітнює зволоженням корму. Активність відразу після їжі також є фактором, який підкреслює можливість до здуття.

Ідеальною ситуацією для того, щоб у собаки розвинулося здуття, було б годування німецького дога, наприклад, щоденним разовим прийомом сухого корму, дозволяючи йому пити рясне кількість води, а потім дозволити собаці побігати. В ідеалі цього німецького дога слід годувати два або три рази на день. Якщо власник хоче нагодувати сухим кормом, його потрібно розмочити. Після того, як собака з'їла цей розмочений корм, їй не слід дозволяти займатися активною діяльністю протягом 30-60 хвилин.

Час від часу виникали питання щодо того, чи сприяє здуття неправильно підібраному складу харчування. На даний момент немає ніяких даних, що вказують на те, що склад якось впливає на те, що у собак розвивається дана проблема.

Таким чином, по-перше, можна підсумувати, що здуття у собак є небезпечним станом, частіше зустрічається у порід собак з широкими грудьми і невеликий талією. По-друге, немає ніяких доказів того, що склад їжі викликає здуття шлунка. Профілактичні заходи для цих типів собак включають в себе:

Годувати невеликими порціями часто, а не один раз.

Якщо годують сухим кормом, то додають достатню кількість води для пом'якшення його, щоб уповільнити норму споживання і не дати собаці погіршити ситуацію, випиваючи велику кількість води після їжі.

Якщо потрібно нагодувати собаку за один прийом, помістіть «камені» або інші перешкоди в чашу для годування, щоб знизити швидкість прийому їжі.

Не дозволяйте собаці бути активною протягом 30-60 хвилин після їжи.

Рон Ромпала, доктор ветеринарної медицини.