Здуття живота у собак

Здуття живота або шлунковий дивертикулит - проблема, з якою зустрічаються деякі господарі собак. Вона характеризується надмірним розширенням шлунка через акумулювання газів після їжі. З різних причин, які ще не зовсім ясні, газ не може виходити, і призводить до хворобливих і потенційно небезпечним для життя умовами.

Здуття частіше зустрічається у порід собак з широкою грудною кліткою і відносно невеликим обсягом живота. Доги, добермани, німецькі вівчарки і боксери - ось приклади порід, у яких є схильність до розвитку здуття живота. Породи, у яких розмір грудної клітини більш пропорційний до окружності живота, менш схильні до проблеми здуття.

Існують інші фактори, які можуть збільшити потенційну можливість виникнення здуття. Собаки, які приймають їжу один раз в день в великому обсязі, більш схильні до здуття, ніж собаки, які їдять кілька разів і потроху протягом дня. Собаки, які харчуються сухим кормом, частіше зустрічаються з проблемою здуття, ніж собаки, які їдять вологу їжу. Активність відразу ж після їжі - ще один фактор, який загострює потенційну можливість здуття.

Прекрасна ситуація для того, щоб розвинулося здуття живота: годування дога один раз в день великою кількістю сухого корму, дозволити йому рясно пити, і потім дати собаці побігати. В ідеалі, дога необхідно годувати два або три рази на день. Якщо власник бажає годувати його сухим кормом, то гранули необхідно змочувати до освіти місива. Після того, як собака з'їсть місиво, собаці не можна дозволяти займатися енергійної діяльністю протягом 30-60 хвилин.

Колись стояло питання щодо того, чи залежить здуття живота від складу їжі. На даний момент не існує докази того, що склад їжі впливає на розвиток здуття у собак.

Як резюме: здуття живота у собак - небезпечне умова, яке, швидше за все, з'являється у порід собак з широкою грудною кліткою і відносно невеликим обсягом живота. Немає доказів того, що склад їжі викликає здуття. Профілактичні заходи для таких типів собак включають:

Часті годування невеликими порціями, а не одне велике годування

Якщо дають сухий корм, додати достатню кількість води, щоб пом'якшити його і уповільнити швидкість споживання і запобігти ситуації, коли собака п'є велику кількість води після їжі.

Якщо дається одне велике годування в день, покласти кілька каменів або інших перешкод в миску, щоб уповільнити швидкість їжі.

Не дозволяти собаці бути активною протягом 30-60 хвилин після їжі.

Рон Ромпала, доктор ветеринарної медицини.