Навіщо давати в їжу хелатні мікроелементи

Мікроелементи (цинк, мідь, магній, залізо, йод і селен) - важливі поживні речовини. Однак, мікроелементи часто не приймають всерйоз, тому що про них мало відомо в порівнянні з іншими, такими як амінокислоти, жирні кислоти і вітаміни. Інша характеристика мікроелементів полягає в тому, що ознаки їх нестачі, пов'язані з поживними речовини, не виявляються багато тижнів або місяці після початку такого дефіциту. На жаль, в метаболізмі відбуваються зміни через нестачу мікроелементів, що несприятливо впливає на здоров'я домашньої тварини. В основному, початок дефіциту мікроелементів негайно впливає на метаболізм і функції у тварини всередині організму, але зовнішні ознаки не проявляються тижні або місяц

Негайний ефект від нестачі мікроелементів:

Погане функціонування імунної системи

Анемія

Зменшення травних ензимів

Гормональний дисбаланс

Дисбаланс цитокінів

Повільне зростання тканин

Збільшення рівня вільних радикалів і окисне пошкодження тканин

Що спостерігає господар тварини через тижні або місяці:

Знебарвлення і тьмяність вовняного покриву

Шкірні розлади

Проблеми з розмноженням

Погана якість стільця

Розлади суглобів

Носові виділення

Похнюплений вид

Поганий стан тіла

Найпростіший спосіб додавання мікроелементів в їжу - використання неорганічних джерел. Солі цих елементів у формі сульфату або оксиду найчастіше використовуються для катіонних мікроелементів, а йодат кальцію і селеніт натрію для відповідних аніонних. Катіонні мікроелементи дуже сильно реагують, і це необхідно для того, щоб такі поживні речовини виконували свої функції в тілі. Однак, реактивний характер цих елементів також присутній в травному тракті, що призводить до їх реагування з іншими харчовими речовинами, і в кінці кінців скорочує поглинання цих поживних речовин тваринам.

Велику частину часу, використання неорганічних джерел мікроелементів задовольнить потреби тварин. Однак, бувають випадки, коли тварині потрібно більше таких мікроелементів, або певні чинники змінюють здатність тваринного ефективно використовувати мікроелементи. Крім того, мікроелементи будуть реагувати один з одним. Наприклад, цинк і мідь йдуть одним і тим же шляхом при всмоктуванні в малому кишечнику. Якщо існує дисбаланс між рівнями цинку і міді, одне поживна речовина може вбиратися неправильно, що призведе до його дефіциту, хоча рівень дефіцитного елементи знаходиться в межах норми, яка зазвичай задовольняє потреби тварини. Нижче наведена схема, яка показує потенційно негативні взаємодії між харчовими мікроелементами:

Одна з найпоширеніших ситуацій - велика кількість заліза в питній воді. Відстежуючи лінії на схемі, ми можемо визначити, що лінія з'єднує залізо з міддю і цинком. Велика кількість заліза в їжі буде негативно реагувати з цинком і міддю, утворюючи його дефіцит. Нічого незвичайного немає в собак і кішок з знебарвленим вовняним покровом, що відбувається через нестачу цинку, що виникає через велику кількість заліза у воді, яку п'ють такі тварини.

Хелатні елементи

Використання хелатних елементів стало звичним при виробництві кормів для домашніх тварин. Хелатні джерела цинку, міді, марганцю і заліза складаються з таких елементів, пов'язаних з органічною молекулою, яка зазвичай є частиною білків або пептидного ланцюга. Такий зв'язок утримує елемент від негативного реагування з іншими речовинами в травному тракті, що покращує перевариваемость і метаболізм таких поживних речовин. Можна сказати, що використання хелатних мікроелементів діє як страховий поліс. В оптимальних умовах, підходять неорганічні джерела. Однак, хелатні мікроелементи найбільш корисні в наступних умовах:

Поліпшення відтворення

Під час вакцинацій або інфекцій

Виставки

Високий вміст заліза в питній воді

Певні генетичні лінії або породи, що вимагають більшу кількість мікроелементів

Алергії

Травні розлади

Дієти для підтримки ваги

Періоди стресу

Дієти для літнього віку

Високоактивні або працюють тварини

Поліпшення відтворення

Домашні тварини, які відчувають навіть невеликий дефіцит поживних речовин, не покажуть найкращі результати при репродукції. Більший послід, поліпшення зачаття і сильніший еструс показали себе як тісно пов'язані з годуванням хелатними мікроелементами.

Вакцинації та інфекції

Коли імунна система стимулюється для підвищення своєї діяльності, цинк, мідь і марганець потрібні у великих кількостях. Підвищені титри антитіл і опірність спостерігалася у тварин, яких годували хелатними мікроелементами після вакцинації.

Виставки

Оптимальний шерстяний покрив приписується годівлі хелатними мікроелементами. Мідь істотно важлива для синтезу меланіну, з'єднання, що несе відповідальність за колір шерсті.

Високий вміст заліза в питній воді

Високий рівень заліза перешкоджає всмоктуванню і використання цинку і міді. Домашні тварини, що приймають в мікроелементи їжі, можуть боротися з проблемами, пов'язаними з високим вмістом заліза в питній воді

Генетика

Селекція обраних рис, які отримує порода або навіть лінії в породі з плином років, може привести до харчових вимогам до живильних речовин, які відхиляються від звичайної популяції. Наприклад, помічено, що північні породи собак вимагають більше цинку.

Аллергії

Подібно вакцинації, алергії підвищують активність імунної системи, що в свою чергу, збільшує потребу в мікроелементах.

Травні розлади

Проблеми з травним трактом можуть привести до підвищення здатність тваринного поглинати поживні речовини. Хелатні елементи допомагають тварині з травним розладом отримати потрібні кількості таких поживних речовин.

Дієти для підтримки ваги

Додаткова кількість жирової тканини у тварин з ожирінням створює метаболічний стрес, що призводить до утворення вільних радикалів, що викликають окисне пошкодження тканин. Хелатні елементи потрібні в з'єднаннях для тварин, які нейтралізують погане вплив вільних радикалів.

Стрес

Стресс изменяет метаболизм животного, что приводит к увеличению производства свободных радикалов и потребности в большем количестве питательных веществ. Хелатные элементы помогают животным преодолеть стресс.

Дієти для похилого віку

Більш старші тварини не мають можливості ефективно всмоктувати живильні речовини, як молоді. Хелатні мікроелементи допомагають старшим тваринам отримувати необхідну кількість таких поживних речовин.

Виключно активні тварини

У багатьох випадках, дуже активні і важко працюють тварини не здатні споживати достатньо їжі для задоволення своїх потреб в поживних речовинах Хелатні мікроелементи допомагають забезпечити таких тварин необхідною кількістю поживних речовин.

Резюмуючи, хелатні мікроелементи стали важливим інгредієнтом для виробників кормів для домашніх тварин. Хелатні мікроелементи - хороший спосіб забезпечити тваринного належним рівнем цінних поживних речовин в ситуаціях, які далекі від ідеалу.

Рон Ромпала, доктор ветеринарної медицини.