Антиоксиданти і харчування

У тварин є тисячі метаболічних реакцій, які відбуваються в їхніх тілах і надзвичайно важливі для підтримки життя. Такі метаболічні реакції підживлюються їжею, яку вони їдять, в комбінації з киснем, яким дихають тварини. Ці реакції приводять до зміни харчування, яке перетворюється на вуглекислий газ і воду. Рушійна сила цих реакцій - це рух електронів серед молекул в процесі, званому окислення. Ці реакції - рушійна сила життя, яка дозволяє тварині вести фундаментальні процеси, такі як циркуляція крові, дихання, травлення і рух.

Ці реакції, які суттєво важливі для довгострокового виживання, точно регулюються. Однак, такий контроль не ефективний на 100%. Деякі електрони відхиляються від запропонованого шляху і приходять в місця, де вони можуть завдати шкоди. Такі блукаючі електрони можуть реагувати з деякими сполуками і призводити до утворення нестабільних речовин, званих вільними радикалами. Вільні радикали викликають дуже сильну реакцію і можуть потенційно наносити короткостроковий і довгостроковий збиток тканинам на додачу до ненормальному і неефективного метаболізму, який може виникнути. Коли ці неконтрольовані окислювальні реакції відбуваються і завдають шкоди клітинам або викликають ненормальні реакції, досягається стан окисного стресу. Проблеми від окисного стресу від вільних радикалів пов'язані з наступними розладами:

Раннє старіння

Артрит

Рак

Імунні розлади

Проблеми з розмноженням

Проблеми з травленням

Катаракта

Проблеми з серцем

Алергії

Колір шерсті

Шкірні розлади

Тріщини в пазурах і на подушечках пальців

Контроль вільних радикалів і скорочення окисного стресу може бути досягнуто за допомогою групи речовин, які називаються антиоксидантами. Роль таких антиоксидантів - контроль процесу окислення, здатного до розвитку, стабілізація вільних радикалів і мінімізація окисного стресу. Багато типів антиоксидантів існують, тому що існує так багато різних типів вільних радикалів в різних частинах тіла. Кожен антиоксидант спеціалізується на роботі з певними вільними радикалами в певній частині тіла.

Антиоксиданти в тілі відбуваються з поживних речовин. Відповідно, харчування відіграє ключову роль у контролі окисного стресу. Наступні поживні речовини істотно важливі для розвитку широкого діапазону антиоксидантів в тілі:

Вітамін Е

Цинк

Залізо

Селен

Вітамін С

Мідь

Марганець

Деякі з цих поживних речовин діють як антиоксиданти без перетворень, такі як вітамін Е і вітамін С. Такі мінерали як цинк, мідь, селен, марганець і залізо - це ключові компоненти певних ензимів, які діють як антиоксиданти. Недолік одного з цих поживних речовин зменшить здатність тваринного контролювати виробництво вільних радикалів, які ведуть до підвищення рівня окисного стресу.

Існують також інші речовини, що мають сильні властивості антиоксидантів. Ягоди і деякі фрукти мають певні компоненти, звані флавоніди, які є сильними антиоксидантами. Певні трави такі як розмарин, шавлія і кориця мають потужні властивості антиоксидантів. Крім того, інші харчові компоненти, такі як бета-каротин і убікінон також продемонстрували свої властивості як антиоксиданти.

Збалансована дієта з належним рівнем поживних речовин для підтримки оптимального рівня антиоксидантів істотно важлива для того, щоб тварини були здорові впродовж життя. Іноді бувають періоди, коли тваринам потрібно більше поживних речовин для підвищення рівня антиоксидантів в тілі. Певні умови можуть створювати більше вільних радикалів, для яких потрібно більше антиоксидантів. Деякі з таких умов перераховані нижче:

Стрес

Поживний дізбаланс

Вправи і робота

Дієта з високим вмістом жирів

Запалення

Вікові умови

Травми

Токсини

Алергії

Інфекції

Вакцинації

Ожиріння

В таких умовах тваринам потрібно більше поживних речовин для створення потрібного рівня антиоксидантів для того, щоб нейтралізувати підвищену виробництво вільних радикалів.

Коли тварини перебувають в стані стресу, зміни метаболізму призводять до збільшення виробництва вільних радикалів. Травми ведуть до зміненого метаболізму для відновлення тканин, що призводить до більшого виробництва вільних радикалів. Поживний дізбаланс позбавляє тварин основних поживних речовин для того, щоб підтримувати широкий діапазон антиоксидантів. Токсини викликають зміни метаболізму, що підвищує виробництво вільних радикалів. Алергії, інфекції і вакцинації збільшують активність імунної системи, що підвищує виробництво вільних радикалів. Дієта з високим вмістом жирів збільшує кількість жиру в тваринному. Якщо такі жири не захищені антиоксидантами, вільні радикали викликають окислення. Коли жири в тілі окислюються, такий процес, в свою чергу, викликає виникнення більшої кількості вільних радикалів. Ця ситуація схожа на те, якщо залишити паличку маргарину на тарілці в жаркий день. Через невеликий проміжок часу, маргарин протухне, і те ж саме відбувається з жирами в тілі. Запалення змінює метаболізм, що веде до підвищення виробництва вільних радикалів. У літніх тварин є тканини, які пошкоджуються з плином часу і мають велику ступінь запалення. Літнім тваринам важче нейтралізувати вплив окисного стресу. Надмірна кількість жирової тканини в гладких тварин підсилює реакції, пов'язані із запаленням, що, в свою чергу, збільшує виробництво вільних радикалів.

Раннє старіння, рак, катаракта і проблеми з серцем - результати тривалого окисного стресу. Тварини з пошарпаної шерстю, шкірними ураженнями і болючою зовнішністю - яскраві показники короткострокового окисного стресу. Збільшення єдиного антиоксиданту, такого як вітамін Е, не зніме стрес через нестачу цинку або міді. Вітамін Е працює в жиророзчинний середовищі як клітинна мембрана. Він не буде ефективний у водному середовищі для нейтралізації вільних радикалів. Ензими, такі як пероксіддісмутаза, що складається з цинку і міді, може ефективно нейтралізувати певні вільні радикали в водному середовищі, недоступною для вітаміну Е. Відповідно, збалансована дієта, яка постачає всі поживні речовини для побудови широкого діапазону антиоксидантів, необхідна для мінімізації пошкоджень від окисного стресу.

Резюмуючи, метаболічні реакції, які суттєво важливі для життя, виробляють побічні продукти, звані вільними радикалами, які шкідливі в короткостроковій і довгостроковій перспективі для здоров'я тварини. Певні умови збільшують виробництво вільних радикалів. Такі вільні радикали нейтралізуються антиоксидантами, одержувані з ключових поживних речовин в їжі. Збалансована їжа важлива для того, щоб зберегти здоров'я тварин, нейтралізуючи шкідливу дію від окисного стресу.

Рон Ромпала, доктор ветеринарної медицини.