Всі визнають, що білки - важлива частина харчування. Білки цінні, оскільки є основним компонентом для конструкції систем тіла, таких як кістки, м'язи і органи тіла. Крім того, білки також утворюють численні ензими і рецептори, які відповідальні за проведення біохімічних реакцій, а також різні компоненти імунної системи і з'єднання, які залучені в регулювання експресії генів.
Білки, подібно вуглецю і жирам, складаються з атомів вуглецю, кисню і водню. Білки також містять азот і в деяких випадках сірку, що відрізняє їх від вуглеців. Однак, білки набагато складніші за своєю структурою і функціями, ніж вуглеці. Білки складаються з будівельних блоків, званих амінокислотами. Існує близько 20 різних амінокислот. Те, як амінокислоти з'єднуються, визначає характеристики білка. Уявіть амінокислоти як частини конструктора Лего, а білок як будівля, побудоване з різних частин Лего. Якщо ви зміните тип деталей Лего або те, як вони з'єднуються між собою, будівля теж кардинально зміниться. Тому використовуваний тип амінокислот і то, як вони зчіплюються один з одним, надає білку його унікальні характеристики для того, щоб він належним чином функціонував в тваринному. Кожен білок повинен мати правильну амінокислоту в правильному місці, інакше він не буде правильно працювати. Отже, по суті, тварині спеціально не потрібні білки в їжі, а потрібні амінокислоти, які будують білок. Подібно до того, як різні деталі Лего зі спеціальними характеристиками необхідні для правильної побудови будівлі, так і різні амінокислоти мають різні характеристики, що робить їх унікальними, як окремі деталі Лего.
Отже, як тварина отримує амінокислоти з білка в їжі? Коли тварина їсть їжу, травні ензими і кислоти в травному тракті розщеплюють білки на амінокислоти. Ці амінокислоти всмоктуються і використовуються для побудови білка в різних місцях у тварини. Деякі амінокислоти йдуть в м'язи і перетворюються в м'язовий білок. Інші йдуть в шкіру і перетворюються в шкірний білок або в інші тканини, щоб стати білком, характерним для такої тканини. Істотно важливо, щоб різні тканини мали всі амінокислоти, необхідні для утворення білка. Інакше в тканинах не зможе утворитися весь білок, необхідний для здорового життя тварини.
Деякі амінокислоти, звані неосновними, можуть утворюватися у тварини з інших з'єднань. Кількість таких амінокислот в їжі не має значної ваги. З іншого боку, певні амінокислоти не можуть утворюватися у тварини ні за яких умов. Такі амінокислоти повинні бути присутніми в їжі, інакше у тварини не зможе утворюватися білок, що призведе до погіршення здоров'я. Такі амінокислоти називаються основними. Приблизно половина амінокислот вважається основними.
Тип амінокислот і їх зміст в різних інгредієнтах, які використовуються для приготування кормів для тварин, значно варіюється. Інгредієнти тваринного походження, птиця і риба мають більш високий рівень основних амінокислот, ніж інгредієнти з рослинних джерел. Крім того, що вони більш привабливі на смак, інгредієнти з м'ясних джерел мають більш високу якість білків, і велика частина утворена з основних амінокислот в порівнянні з рослинними інгредієнтами. З цієї причини, інгредієнти з тварин джерел більш дорогі, ніж рослинні інгредієнти.
Вимоги до білків, також як і амінокислот у, змінюються в ході життя тварини. Більш молоді тварини потребують більшої кількості білка в їжі, ніж старіші через потреб для зростаючих кісток і м'язів. Собаки і кішки в період лактації вимагають більше білка для виробництва молока. Їжа, яка використовується для годування молодих і годуючих тварин, буде проводиться з великою кількістю м'ясних продуктів, ніж їжа для тварин, яким потрібно менше білка. Котам потрібен значний більшу кількість білка і амінокислот, ніж собакам. Їжа з великою кількістю рослинного білка може бути ефективною шляхом додавання специфічних амінокислот, яких міститься невелика кількість в таких інгредієнтах. Лізин і метіонін - це основні амінокислоти, які зазвичай містяться в невеликій кількості в рослинних білках в порівнянні з білками з м'ясних джерел. Отже, додавання лізину і метіоніну може стати ефективним способом знизити вартість їжі, якщо використовується рослинний білок, але їжа при цьому залишається адекватно поживною. Як і у випадку з білками,
Асоціація американських офіційних контролерів за якістю кормів.
При складанні формули корму для домашньої тварини потрібно, щоб фахівець з харчування дотримувався вимог по мінімальному вмісту білка, як це зазначено на упаковці, а також вимоги до мінімального вмісту амінокислот. Керівництво по годівлі гарантуватиме, що мінімальні вимоги до таких поживним речовинам виконані. Недокорм може привести до нестачі білка і до нездорового стану. Перегодовування зазвичай не шкодить здоровим котам і собакам. Однак, надмірна кількість білка призводить до підвищення сечовипускання і зниження ефективного використання їжі.
Отже, можна поставити запитання: Чому завжди вказані значення білка, але не амінокислот? Проста відповідь: видно, що значення вказано як «загальний білок». Загальний білок не є результатом прямого виміру. При тестуванні вимірюється азот, як було зазначено раніше, це унікальний елемент для білків. Передбачається, що білки в харчових інгредієнтах містять в середньому 16% азоту. Отже, значення азоту, поділене на 16%, дає значення загального білка. Загальна вартість такого тестування одного зразка - 15 доларів. Обчислення змісту амінокислоти в зразку стоїть кілька сотень доларів. Тестування набагато більш складна і витратна за часом, ніж для загального білка. Отже, регулятивні органи вважають за краще використовувати загальний білок для того, щоб визначити мінімальні поживні вимоги для кішок і собак.
У той час, як загальний білок - не дуже точне вимірювання, однак, фахівці з харчування протягом багатьох років ефективно виготовляли корми, які підтримували здоров'я тварин. Значення амінокислот використовуються
Резюмуючи: білки - це дуже важливі поживні компоненти, що забезпечують тварин амінокислотами. Амінокислоти потрібні для тварин, щоб у них вироблявся свій білок, необхідний для життя. Амінокислоти в білках істотно варіюються в різних інгредієнтах, які використовуються для приготування кормів. Компанії з виробництва кормів поєднують правильні інгредієнти так, щоб білки давали потрібну кількість амінокислот в їжі і підтримували здоров'я тварин.