Цинк

Цинк є невід'ємним елементом харчування для собак і котів. Він бере участь в багатьох метаболічних процесах, які включають систему травлення та імунну системи, здоров'я шкіри, систему відтворення і судинну функцію. Цинк бере участь і в синтезі багатьох ферментів і білків, включаючи кератин необхідний для нормального формування шкірного покриву, подушечок лап і зростання вовни. Цинк необхідний для функції багатьох рецепторів і переносників клітин. Цинк також є частиною супероксид дисмутази - головного антиоксиданту в багатьох клітинах.

Через те, що цинк бере участь в багатьох функціях, його дефіцит може проявитися по-різному. Може бути малий розмір посліду. Імунна система не працює на оптимальному рівні, в результаті чого тварини більш схильні до інфекцій і захворювань. Ферменти травного тракту які не виробляються в потрібних кількостях. Отже, їжа не засвоюється як слід, в результаті чого виникає дефіцит в інших поживних речовинах. На шкірному покриві з'являються поразки, висипу і інші розлади. Важке загоєння ран. Шерсть стає неоднорідною, створюючи відчуття грубої і скручений. Однак, як і у випадку з багатьма мікроелементами, ознаки дефіциту цинку не проявляються відразу. Їх непомітно тижнями і навіть місяцями з початку виникнення дефіциту.

Цинк знаходиться в більшості інгредієнтів. Проте, кількість, яке дійсно є для тварини не так вже і високо. Цинк можна знайти в різних видах, але деякі з цих форм не перетравлюються і не вбираються собаками і котами. Так майже кожен корм доповнюється цинком, форма якого поглинається тваринами. Оксид цинку і сульфат цинку є найбільш поширеними джерелами цього поживного елемента. Інший спосіб забезпечення цинком - це використовувати хелатні джерела цинку. Хелатний джерело цинку показав, що регулюють метаболічні процеси він доступніший тваринам, ніж цинк з неорганічних джерел, таких як сульфат і оксид цинку.

Існують ситуації, при яких тварині потрібна більша кількість харчового цинку. Певні зміни можуть стати причиною зміни метаболізму, що в свою чергу спричиняє велику потребу в цинку. Вакцинації можуть послужити швидкому зростанню антитіл, і як наслідок - більший попит на цинк. Вагітним і годуючим тваринам так само потрібно буде більше цинку в раціоні. Тваринам, видужує після травм, пов'язаних з відновленням тканин, потрібен цинк, щоб відновити синтез білків. Тваринам, схильним до або холоду, або спеці, теж потрібно більше цинку, щоб залагодити зміни в процесі метаболізму. Тваринам, що страждають від алергії або розладів, пов'язаних із запаленням, знову ж таки, потрібно більше цинку. І крім того, північним породам собак потрібно харчового цинку більше, ніж іншим породам. Кількість додаткового цинку повинно узгоджуватися з кількістю харчової міді. У цинку і міді дуже схожі процеси передачі їх в організмі. Занадто велика кількість цинку не дозволить всмоктування міді. Отже, додаткова кількість цинку до корму без додаткової кількості міді призвело б до дефіциту останнього.

Однією з причин, через що з'являється дефіцит цинку, це питна вода. Вода, перенасичена кальцієм і залізом, здатна створити антагоністичну ситуацію, в наслідок чого значно знижується кількості цинку, що всмоктується кишечником. Імовірність впливу високого вмісту кальцію і заліза в питній воді на хелатні джерела цинку дуже низька. Забезпечуючи організм хелатним джерелом цинку, такий як протеінат, ви знизите проблеми, пов'язані з питною водою.

Рон Ромпала, доктор ветеринарної медицини.