ФЛАВОНОИДИ. СЕКРЕТНІ РЕЧОВИНИ В ОВОЧАХ І ФРУКТАХ.

Вважається, що вживання в їжу овочів і фруктів сприяє здоровій дієті. Люди вже давно знають, що фрукти та овочі містять вітаміни і мінерали. Багато хто вважає, що фрукти та овочі можуть бути більш корисними для здоров'я, ніж вітаміни і мінерали.

У 1930 році вчені виявили групу сполук в овочах і фруктах, які, на їхню думку, є вітамінами. Вони назвали ці речовини вітаміном Р, але незабаром зрозуміли, що речовини не відносяться до тієї ж категорії, що і класичні вітаміни (Класичний вітамін є речовиною, необхідною для підтримки життя). Однак під час лабораторних досліджень і випробувань на тваринах було виявлено, що ці речовини, зараз група під назвою флавоноїди, мали певні корисні властивості. Було виявлено, що деякі флавоноїди виступають в якості антиоксидантів, які могли б допомогти зменшити порушення, викликане вільними радикалами у тварин. Інші показали, що флавоноїди можуть впливати на тварин, тобто можуть зменшити запалення.

Ці дослідження не показали систематичної користі від флавоноїдів з кількох причин, пов'язаних з обробкою фруктів і овочів, різною кількістю корму для тварин і відмінністю між окремими тваринами. Проте, є достатньо доказів існування перспективи для отримання користі від флавоноїдів, споживаних тваринами, здатної поліпшити якість життя. Необхідно дотримуватися обережності, щоб не перестаратися з фруктами і овочами, як і з усіма поживними речовинами, адже занадто багато чогось доброго може привести до чогось поганого. Таким чином, помірна кількість певних фруктів і овочів в харчуванні собаки і кішки може бути безпечним і ймовірно корисним.

Рон Ромпала, доктор ветеринарної медицини.