Клітковина

Клітковина - не проста речовина, а дуже складне. Існує кілька комбінацій з'єднань і конфігурацій, які можуть зробити так, щоб клітковина в одному інгредієнті повністю відрізнялося від клітковини в іншому інгредієнті. Такі терміни як целюлоза, лігнін, пектин і геміцелюлоза фактично є сполуками, які утворюють клітковина. Клітковина знаходиться тільки в рослинах, але не в тварин. Кількість і тип клітковини відрізняється в залежності від інгредієнта. Рівень клітковини в м'якоті буряка, корені цикорію, томатної вичавці, клітковина гороху і люцерни високий. З іншого боку, кількість клітковини в зернових низька.

Чи має клітковина якусь користь, навіть якщо вона не дає поживних речовин? Клітковина цінна для собак і кішок за цілою низкою причин:

Вона допомагає травному каналу працювати краще при просуванні їжі по травному тракту. Будь-яка клітковина може допомогти вмісту травного каналу рухатися по ньому, що покращує травлення. Вона також запобігає запори у тварин, які ведуть до проблем, пов'язаних з тим, що тваринам не комфортно, і виникає спучування.

Вона допомагає підтримувати здорові колонії мікробів, що корисно для тварини. Деяка клітковина, яка в надлишку містяться в таких інгредієнтах як корінь цикорію, ефективно використовується дружніми мікробами, які допомагають підтримувати тканини травного тракту здоровими, що забезпечує здоров'я і ефективність роботи імунної системи. Інгредієнти, у яких є клітковина, що функціонують таким чином, можуть вважатися пребіотиками.

Вона допомагає затримати ріст шкідливих мікробів в травному каналі. Допомагаючи підтримувати наявність корисних мікробів в травному каналі, клітковина утримує патогенні і шкідливі мікроби від заселення в травному каналі. І знову, інгредієнти, що функціонують таким чином, можуть вважатися пребіотиками.

Вона допомагає оформити стілець. Клітковина затримує воду і допомагає тваринам підтримувати оформлення стільця

Вона допомагає запобігти утворенню клубків вовни у котів. Коли вміст кишечника, включаючи шерсть, рухається вниз по травному тракту, малоймовірно, що розвинеться скупчення клубків вовни.

Допомагає тваринам підтримувати хороший стан організму. У клітковини невелика цінність як у джерела енергії в порівнянні з жирами і вуглеводами. Тому, воно знижує енергетичність в їжі, через яку тварина може стати товстим.

Клітковина в таких інгредієнтах, як бурякова м'якоть і томатна витримка допомагає тваринам оформити твердий стілець. З іншого боку, клітковина з люцерни може бути неефективна для оформлення стільця, але підтримує рух вмісту в травному тракті і запобігає запори. Корінь цикорію - досить ферментіруемие клітковина і буде діяти як пребиотик і підтримувати присутність бажаних мікробів в травному каналі, що, врешті-решт, запобігатиме зростанню шкідливих мікробів. Деякі інгредієнти забезпечують численні переваги. Бурякова м'якоть і томатна витримка можуть ферментіроваться і підтримувати присутність бажаних мікробів в травному каналі, а також допомагають у формуванні твердого стільця.

Клітковина може грати корисну роль в харчуванні за допомогою багатьох функцій, які можуть допомогти тваринам бути здоровими. Тип з'єднань, що утворюють клітковину в інгредієнті, визначить користь, яку отримають тварини. Така користь включає допомогу в правильному функціонуванні травного тракту, дія в якості пребіотика, який допомагає тварині зберегти здоров'я або підтримувати хороший стан організму.

У кожному пакеті з кормом для домашніх тварин міститься відсоток сирої клітковини, гарантованої для такого продукту. Вказівка ??цінності сирої клітковини - спірне питання. Сира клітковина не зізнається в якості поживної речовини в AAFCO або в іншій організації. Дійсно, у кішок і собак відсутні здібності до перетравлювання клітковини. Тоді чому сира клітковина згадується в гарантійному аналізі? Відповідь, можливо, буде такою: завдяки думку, що клітковина була просто наповнювачем. Зараз ми знаємо, що клітковина грає більш складну і важливу роль в харчуванні

Існують інші способи для вираження змісту клітковини, які краще, ніж використання сирої клітковини.

Нейтрально розщеплюється клітковина (NDF) - це спосіб висловити загальний вміст в стінці клітини (загальне клітковина). Кислотно розщеплюється клітковина (ADF) відноситься до загальної клітковині з целюлози і лігніну, які є перевариваемой фракцією для домашніх тварин. Можливо, загальна харчова клітковина (TDF), яка використовується фахівцями з харчування людини, була б найкращим способом виразити цінність клітковини в кормах для домашніх тварин. Однак, регулятивні органи дуже повільно змінюють і приймають нові концепції, тому очікується, що сира клітковина протримається ще деякий час.

Рон Ромпала, доктор ветеринарної медицини.