Крохмаль міститься в багатьох рослинах, які використовуються у виробництві кормів для домашніх тварин. Насправді, це дуже важливий компонент, він є важливим джерелом енергії, глюкози. Крохмаль - складна речовина, що складається з довгих ланцюжків молекул глюкози. Характеристики lданних ланцюжків можуть бути особливими у різних рослин. Деякі рослини виробляють крохмаль, який також характеризується довгими прямими хімічними ланцюжками і сполуками, в той час, як існують і такі, що виробляють крохмаль, який не є прямим, але має багато «відгалужень». Ці «гілки» молекул крохмалю розташовані у вигляді безлічі кристалів. Кристали утворюють гранули, які можуть бути відносно маленькими або великими. Таким чином, крохмаль, отриманий, наприклад, на одному і тому ж заводі, може мати гранули різних розмірів, а також інший набір кристалів, ніж крохмаль, отриманий на іншому заводі. Крім того, зрілість рослини може впливати на властивості кристалів крохмалю, а також на розмір гранул. У своєму природному вигляді крохмаль не розчиняється у воді і володіє відносно низькою засвоюваністю для собак і кішок.
Ці різні характеристики крохмалю є проблему для виробників кормів для домашніх тварин. Під час виробництва сухих гранул крохмаль нагрівають в попередньому кондиціонері і потім в екструдері, що призводить до розкладання кристалів на більш дрібні ланцюжка глюкози, які стають аморфними. Крохмаль тепер розчинний у воді і вважається желатинізовані. Деякі рослини виробляють крохмаль, який легко розкладається і стає розчинним у воді, в той час, як деякі рослини виробляють крохмаль, якому потрібно більше часу і тепла для досягнення желатинизации.
Желатинізований крохмаль дуже липкий і дозволяє всім інгредієнтам, які змішуються в кормі для домашніх тварин, склеюватися і утворювати крупку. Крім того, желатинізований крохмаль може легко перетравлюватися собаками і кішками. Крохмаль, який не був оброблений, може мати значення перевариваемости, значно менші 50%, в порівнянні зі значеннями перевариваемости 90% для крохмалю, який був желатинізовані.
Крохмаль розщеплюється на глюкозу в тонкій кишці. Згодом глюкоза всмоктується в кров і метаболізується тваринам. Поживна глюкоза є важливим джерелом енергії для домашніх тварин. Це також необхідно для метаболізму жирів і білків. Були питання, що стосуються споживання дієтичного крохмалю і глікемічного індексу (GI). GI є контрольною величиною для з'їденої їжі, що включає її здатність підвищувати рівень глюкози в крові з плином часу в порівнянні зі збільшенням рівня глюкози в крові після того, як тварина споживає чисту глюкозу. Їжа, що має GI 100, здатна підвищувати рівень глюкози в крові так само, як, якби тварина споживало чисту глюкозу. Тип і кількість крохмалю в певному харчовому продукті визначає GI цього харчового продукту, а також визначає ступінь обробки, необхідну для використання дієтичного крохмалю. Крім того, фактори, що впливають на швидкість надходження їжі в тонкий кишечник, будуть впливати на шлунково-кишковий тракт. Наприклад, продукти з високим вмістом білка і жиру сповільнюють проходження їжі з шлунка в тонкий кишечник, що в кінцевому підсумку призведе до зниження значення GI. Інші фактори, такі, як метаболічна стан тварини, також будуть впливати на шлунково-кишкового тракту.