Час від часу мусується тема безпеки продуктів харчування для тварин, і природно, у багатьох людей виникають резонні побоювання. Власники домашніх тварин хочуть в результаті купувати якісну їжу для підтримки тварин здоровими і міцними. Власники домашніх тварин стали більше турбуватися про інгредієнти, які використовуються для виробництва кормів. Це правда, що з негідних, неякісних інгредієнтів виходить неякісний продукт, тому тільки якісні інгредієнти необхідні для приготування смачної їжі. Власники домашніх тварин стали більш обізнаними в розмаїтті інгредієнтів в кормі для своїх вихованців. Проте, з'явилося безліч неправильних уявлень.
Наприклад, курка вважається багатьма власниками домашніх тварин в якості чудового інгредієнта для курячої борошна. Чи так це? Давайте розберемося в чому різниця, що таке курятина і м'ясо-кісткове куряча мука. Визначення курятини, за даними Американської Асоціації з контролю за продуктами харчування (AAFCO), описує її як чисту комбінацію м'якоті і шкіри с / або без кісток, отриманої з частин або цілих курячих туш, виключаючи пір'я, голови, лапки і нутрощі. Куряча м'ясо-кісткове борошно, згідно AAFCO, являє собою суху речовину, отриманий з комбінації власне м'якоті і шкіри з або без супутніх кісток, отриманих з цілих тушок курки, виключаючи пір'я, голови, ноги і нутрощі. Курка, по суті, в процесі дегідратації подрібнюється, відбувається змішування всього, включаючи м'язи, шкіру і кістки. Вміст води становить в середньому близько 70%, а також 18% білка і 5% жиру. Тепер візьміть цю мелену курку і ретельно висушіть її до рівня вологості 10%. Вміст білка становить тепер 65%, а рівень жиру - 12%. Все це називається м'ясо-кісткове борошно.
Багато власників домашніх тварин вважають, що курятина є чудовим інгредієнтом курячої борошна. Здавалося б логічним, що годування домашньої тварини цільної, що не видозміненій курятиною було б оптимальним варіантом. Це дало б власнику відчуття, що домашня тварина їсть людську їжу. Однак, ці інгредієнти складають тільки частину корми.
Давайте розглянемо процес виробництва корму для домашніх тварин. Як правило, всі інгредієнти (м'ясо, зерно, вітаміни і мінерали) змішуються разом і проходять через машину, звану екструдером. Екструдер готує суміш, додаючи пар і воду. В результаті виходить знайома гранула, виходить з екструдера і згодом висушена. Жир додається після сушки. Той же процес застосовується для виготовлення багатьох зернових сніданків. Кінцевий продукт має рівень вологості близько 10% - це значно відрізняється від вологості 70% в курятині.
Обробка курятини разом з іншими інгредієнтами, по суті, перетворює її в курячу борошно. Проте, є деякі характеристики курки, які роблять її менш «гнучкою» для використання в якості інгредієнта в порівнянні з курячої борошном. Високий вміст вологи в курці обмежує кількість, яке може бути залишено в готової продукції. Курка зазвичай зберігається в замороженому стані, щоб звести до мінімуму зростання мікроорганізмів. Заморожена курка відтає і перетворюється в суспензію перед додаванням в суміш. З іншого боку, куряча борошно може використовуватися в приготуванні корму на рівні, набагато перевищує власне курятину. Крім того, така ж кількість курячої борошна забезпечує приблизно в 4-5 разів більше поживних речовин, ніж той же вага курки через відмінності у вологості. Наприклад, 100 фунтів (45кг) курячої борошна забезпечують 65 фунтів (29кг) білка, а 100 фунтів (45кг) курки забезпечують тільки 18 фунтів (8 кг) білка. Таким чином, продукт з куркою в якості основного інгредієнта може складати 20% в кінцевому продукті, що забезпечує 3,6% білка. Куряча борошно при 20% вмісті забезпечує 13% білка. Максимальне включення курячої борошна в кінцевому продукті може бути значно більше, ніж для курки.
Припустимо, що корм для собак (Продукт А) має рівень білка 28%. Куряча борошно є основним інгредієнтом, складаючи 25% корму. Припустимо, що Продукт B містить 28% білка і курятину в якості основного інгредієнта. Отже, куряча мука повинна бути додана в тій же кількості, що і курятина в Продукті B, для забезпечення такого ж кількості білка з курки, щоб воно дорівнювало Продукту A. Наприклад, в Продукті А міститься 25% курячої борошна, яка буде дорівнює змістом в Продукті B, де в складі 20% курки і 20% курячої борошна.
Один продукт може містити курячу борошно в якості основного інгредієнта, а інший може містити курку. Майже напевно продукт з курячої борошном вносить більший внесок в загальний білок, ніж курятина. Обидва забезпечують однаковий профіль амінокислот і білка.
Отже, чи є перевага з курятиною? Чи є це по суті критерієм якості?
Є хороші постачальники курки, які забезпечують хороший, чистий продукт, який не містить зайвих кісток або жирів. Крім того, хороший постачальник збереже курку від псування і позбавить її від патогенних бактерій. Хороші постачальники курячої муки не будуть висушувати цей інгредієнт при надмірно високих температурах, що руйнує цінні амінокислоти. Хороший виробник продуктів харчування буде використовувати тільки доброякісні інгредієнти від надійних постачальників. Отже, поживні речовини з курячої борошна від хорошого постачальника будуть так само хороші, як і поживні речовини, одержувані з курятини. Крім того, існує значна різниця у вартості між цими двома інгредієнтами. Через проблеми з обробкою, курятина може коштувати на 50% більше, ніж куряча мука.
Таким чином, підбиваючи підсумки, курка і куряча борошно є однотипними інгредієнтами в кормах для домашніх тварин. Куряча борошно забезпечує більше поживних речовин (за нижчою ціною), ніж курятина. Виробники кормів для домашніх тварин повинні знайти хороших постачальників для забезпечення цих інгредієнтів і належного поводження з ними, щоб переконатися, що поживні речовини не пошкоджені. Власники домашніх тварин повинні бути утворені і досить обізнані в тому, щоб розібратися, зрозуміти і зробити кращий вибір на користь своїм тваринам.