Метаболізуюча енергія

Одна з причин потреби тварин в харчуванні - це отримання поживних речовин для забезпечення клітин тіла енергією. Тварини можуть отримувати енергію з жирів, білків і вуглеводів. Жири надають в два рази більшу енергію, ніж той же вага білків або вуглеводів. Тому їжа з великим відсотком жиру зазвичай дає більше енергії тварині.

Але не вся енергія в їжі використовується тваринам. Загальна кількість потенційної енергії в їжі називається валовий енергією (ВЕ). Валова енергія визначається кількістю тепла, що віддається їжею під час згорання. Однак, знаходження збалансованих формул і спроби визначити кількість енергії, яку їжа може дати тварині, не становлять великої цінності.

Після того, як їжа з'їдена, велика її частина перетравлюється і поглинається травним трактом. Частина, що залишилася виділяється з організму в стільці. Її частина, яка поглинається тваринам, називається перевариваемой енергією (ПЕ). Фактори, що впливають на відсоток ВЕ і ПЕ, включають зміст волокон, кількість золи, якість інгредієнтів і обробку під час виробництва. У той час, як деякі волокна, наприклад, кореня цикорію, можуть бути ферментовані і використані тваринами, більшість волокон не перетравлюється, але вони відіграють важливу роль у підтримці сталості стільця і ??здоров'я травного тракту. Велика частина мінералів в їжі не всмоктується. Такі живильні речовини зазвичай не всмоктуються в великих кількостях для того, щоб захистити тварин від досягнення токсичного рівня. Отже, значна частина мінералів буде виділена. Крім того, мінерали не горять, тобто не дають енергію. Багато інгредієнти обробляються перед тим, як потрапити на фабрику. Деякі з цих інгредієнтів, особливо м'ясні страви, якщо не будуть правильно оброблені, чи не будуть перетравлюватися. Обробка на фабриці дуже важлива, особливо для крахмалосодержащих інгредієнтів. Якщо їжа не правильно приготована, крохмаль ефективно не переварени

Як тільки ПЕ потрапляє в тварину, вона може використовуватися тканинами. Певна порція ПЕ використовується для виведення білкових продуктів обміну речовин, які перетворюються в сечу і виводяться в сечі. Метаболізуються енергія (МЕ) - це те, що залишається від ПЕ мінус та частина, яка необхідна для виведення сечі. МЕ, використовувана тканинами тварин для запуску біохімічних реакцій, необхідних для підтримки життя, також включає тепло, що віддається тваринам.

Інше значення МЕ на пакеті відноситься до кількості мірних чашок, яке допоможе господареві тварини. Щоб виміряти МЕ в мірній чашці, необхідно визначити щільність їжі. Отже, якщо 100 грам їжі з енергетичною щільністю в 3500 ккал / кг може бути виміряна в чашці, то тоді просто визначити, що чашка містить 3500 ккал МЕ.

Знання значення МЕ їжі тваринного може допомогти підтримати належний стан тіла і втримати тварин від ожиріння. Однак, вимоги МЕ для домашніх тварин варіюються для кожної окремої тварини через генетичних відмінностей, активності, оточення і індивідуальної поведінки. Отже, знання значення МЕ їжі важливо, але необхідна більш детальна інформація про окремий тваринному для того, щоб забезпечити його потрібними кількістю їжі.

Рон Ромпала, доктор ветеринарної медицини.