Опис і корисні властивості інгредієнтів зоокормов частина 2

Даний посібник містить опис основних інгредієнтів, які використовуються для виробництва кормів для домашніх тварин. Кожен інгредієнт характеризується за вмістом поживних речовин і функціональними властивостями. Крім того, інгредієнти діляться на групи за ознакою доцільності їх використання при виробництві кормів для домашніх тварин.

Інформація в даному посібнику носить просвітницький характер, а також може використовуватися для цілей маркетингу і продажів. Ми вважаємо, що Ваші співробітники з продажу зможуть з більшою ефективністю просувати продукцію, якщо вони будуть більше знати про інгредієнти, з яких складається ця продукція.

Ми не рекомендуємо використовувати цей посібник як доказового матеріалу при вирішенні регулятивних або юридичних питань, що стосуються використання інгредієнтів в конкретній країні. Зверніться, будь ласка, до відповідних регулятивні органи за інформацією, що стосується законності використання цих інгредієнтів у кормах для домашніх тварин, а також маркування, яку можна наносити на упаковки.

У разі необхідності, звертайтеся до нас, і ми з радістю відповімо на всі Ваші запитання, що стосуються міститься в даному посібнику інформації.

ЗЕРНОВI З ВИСОКИМ ЗМІСТОМ КРОХМАЛЮ

Використання зернових культур економічно вигідно. Вони містять велику кількість крохмалю. Вміст протеїну, клітковини і золи відносно невелика. Крохмаль, що виділяється з цих інгредієнтів, важливий для освіти гранул в процесі екструзії. Важливо підтримувати високу температуру в процесі екструзії для варення або желатинизации крохмалю. Якщо крохмаль

не був належним чином зварений, він не буде повністю перетравлюватися в травному тракті, і це викличе розлад шлунка, метеоризм і пронос. Варена крохмаль є харчовим джерелом енергії для домашніх тварин і прекрасним джерелом глюкози. Крохмалі, одержувані з зернових, відрізняються за структурою, що в свою чергу впливає на процес варіння при екструзії. Деякі зернові містять протеїни клейковини, які можуть викликати у тварин алергічні реакції, схожі на глютенову хвороба у людини.

РИС – зернова культура, яка містить тип крохмалю, легко піддається варінні і легко засвоюється; низький вміст протеїну і відсутність протеїнів клейковини, що можуть викликати алергії або непереносимість. У порівнянні з іншими зерновими відносно дорогий інгредієнт, використовується, в основному, в кормах преміум класу. Рис використовується в двох видах: білий рис (з віддаленими висівками) і лущений (коричневий) рис, що містить висівки. Зміст висівок в рисі відносно невелике в порівнянні з іншими зерновими. Тому

різниця в харчовій цінності шелушенного і білого рису незначна. Живильні параметри пивоварного рису схожі з білим рисом. Він складається з невеликих рисових зерен, які при виробництві продуктів харчування для людини видаляються. Корисні властивості(EN, AL).

КУКУРУДЗА - На відміну від рису, кукурудзяний крохмаль має складну структуру. Температура варіння при екструзії повинна бути високою для отримання високого ступеня желатинизации. Кукурудза вкрай дешевий продукт. Більш того, на відміну від пшениці, вівса і ячменю вона не містить протеїнів клейковини, що викликають алергію. Кукурудза не використовується для виробництва кормів преміум класу, оскільки її помилково вважають шкідливою для тварин. Зміст протеїнів, золи і клітковини в кукурудзі низька. Корисні властивості (EN, MF, EC).

ПШЕНИЦЯ - цей інгредієнт містить більше протеїну, ніж всі інші крахмалосодержащие зернові. Крохмаль відносно легко вариться. Пшениця є відмінним елементом і скріплює гранули. Клейковина пшениці містить протеїни, які можуть викликати симптоми глютеновой хвороби у невеликої кількості собак. Тим не менш, вірогідність виникнення симптомів глютеновой хвороби у собак перешкоджає використанню пшениці у виробництві кормів преміум класу. Корисні властивості (EN, MF, EC).

ЯЧМЕНЬ- вміст протеїну схоже з пшеницею, а наявність клейковини може викликати симптоми глютеновой хвороби. Однак характеристики ячменю відрізняються від характеристик пшениці. У ячменю щільна оболонка, і її потрібно прибрати, щоб мати можливість використовувати значну частину зерен при виробництві кормів. Корисні властивості(EN, MF, EC).

ОВЕС - Після видалення з зерен щільної оболонки овес дуже добре підходить для виробництва кормів преміум класу. На відміну від пшениці і ячменю овес не містить протеїнів клейковини. Крохмаль, що міститься в вівсі, відносно легко вариться. Рівні протеїнів вище, ніж в кукурудзі. Корисні властивості (EN, DH).

СОРГО - поживні параметри цього інгредієнта схожі з кукурудзою. Деякі дослідження показують, що глікемічний показник сорго нижче, ніж в звичайних зернових. Щодо дешева культура, але рідко наявна. Корисні властивості (EN, EC).

НЕЗЕРНОВI КРОХМАЛОВМIСТНI ІНГРЕДІЄНТИ

На відміну від традиційних зернових культур з високим вмістом крохмалю незернові крахмалосодержащие інгредієнти характеризуються нижчим рівнем протеїну. Крім того, вважається, що та невелика частина протеїну, що міститься в цих інгредієнтів, не пов'язана з можливістю виникнення алергічних реакцій у собак. Крохмалі, що містяться в незернових інгредієнтах, легко варяться і легко засвоюються. Крохмалі, що містяться в незернових інгредієнтах, як правило, дорожчі, ніж зернові з високим вмістом крохмалю, і використовуються в основному для виробництва кормів преміум класу.

КАРТОПЛЯ - інгредієнт з дуже високим вмістом крохмалю і низьким вмістом протеіна.Висококачественний картопля має дуже тонку шкірку. Для виробництва кормів використовується обмежена кількість картоплі з-за того, що після екструзії крохмаль стає дуже липким. Дорогий інгредієнт, використовується для виробництва кормів вищої категорії. Корисні властивості (EN, AL).

БАТАТ - цей інгредієнт містить більше протеїну і клітковини ніж картопля. Клітковина в батат може мати пребиотические властивості. Однак використання цього інгредієнта обмежена, оскільки така клітковина швидко розчиняється і викликає метеоризм. Дуже дорогий інгредієнт. Полезные свойства (EN, AL, DH).

ТАПИОКА – інгредієнт з низьким вмістом протеїну і дуже високим вмістом крохмалю. Використовується так само, як і картопля. Може використовуватися більшу кількість тапиоки, ніж картоплі, при виробництві кормів. У деяких країнах тапиока не рахується таким же високоякісним інгредієнтом як картопля. Корисні властивості (EN, AL).

КАБАЧОК- Цей інгредієнт схожий на батат. Дуже дорогий. Є багато різновидів, в тому числі цукіні. Корисні властивості(EN, AL).

БОРОШНО ГОРОХА - Цей інгредієнт отримують в результаті переробки гороху. Хороша засвоюваність. Використовується у виробництві харчових продуктів для кращої переробки та зменшення потенційних ризиків виникнення алергічних реакцій і харчової непереносимості. Корисні властивості(EN, AL).

ГОРОХ – Цей інгредієнт відрізняється від інших помірним вмістом протеїну. Сприяє переробці продуктів, є джерелом білка і крохмалю, менш алергенної, ніж в зернових культурах. Корисні властивості(EN, AL, BO, MU, OR).

Опис корисних властивостей

AL: Інгредієнт допомагає підтримати імунну систему. Користь відчують здорові домашні тварини; відсутність алергічних реакцій або запальних процесів, які можуть вплинути на суглоби або функцію шлунково-кишкового тракту.

BC: Інгредієнти допомагають тварині підтримувати хороший стан тіла. Вони можуть змінювати метаболізм, запобігати накопиченню жиру або збільшення худорлявості тварини.

BCF: Підтримує розвиток мозку і допомагає в навчанні. Крім того, ці інгредієнти можуть допомогти в збереженні пізнавальної функції, особливо у старіших домашніх тварин.

BO: Інгредієнт, який підтримує або поліпшує розвиток кісток і здоров'я домашніх тварин.

DH: Ці інгредієнти допомагають у підтримці здорового травного тракту. Вони можуть функціонувати для підтримки зростання корисних мікробів в кишечнику і перешкоджати попаданню шкідливих мікробів. Крім того, ці інгредієнти можуть підвищити активність імунної системи в кишечнику і поліпшують травлення.

EC: Інгредієнти, які відносно недорогі, допомагають зберегти низьку ціну на продукт.

EN: Ці інгредієнти є джерелом сполук, які перетворюються в енергію, або важливими частинами ферментів, або коферментів, необхідних для обробки енергії.

FL:Допомагає поліпшити смакові якості продукту.

HC: Інгредієнти, які допомагають у підтримці яскравою і блискучою вовни.

HM: Ці інгредієнти допомагають у підтримці здорового обміну речовин, сприяючи важливим біохімічним процесам, щоб тварина могла вижити і зберегти своє здоров'я

IM: Інгредієнти, які допомагають підтримувати функцію імунної системи. Ці інгредієнти мають важливе значення для підтримки роботи імунної системи, яка бореться з інфекціями. Вони також можуть допомогти в регулюванні імунної системи, щоб не виникало алергічних реакцій.

JO: Ингредиенты, которые являются важными для здоровья суставов, либо помогают в восстановлении суставов или предотвращении воспаления суставов.

MU: Інгредієнт, який підтримує або поліпшує розвиток і здоров'я м'язів.

OR: Інгредієнт, який підтримує або поліпшує розвиток і здоров'я органів тіла.

SK: Ці інгредієнти допомагають зберегти шерсть здоровою. Здорова шкіра повинна бути пластичною, не лущиться, без прояву сухості.

ST: Ці інгредієнти допомагають у формуванні твердого стільця.

Рон Ромпала, доктор ветеринарної медицини.