Харчова алергія

Алергія в загальноприйнятому поданні - це побічні реакції, які відбуваються з тваринами і людьми при впливі певних речовин. Більшість речовин, які викликають алергію, є білками. Ці білки при впливі на імунну систему викликають побічні реакції, які призводять до свербіння і висипу, виділенням з носа, порушень травлення, рідкого стільця, запалених суглобів, млявості і т.д. Первісне вплив цих білків не викликає побічних реакцій, але при подальшій дії імунна система сприймає ці білки як загрозу життя тварини. Простіше кажучи, алергія - це результат того, що імунна система сприймає нешкідливий білок як небезпечний для життя патоген, що викликає інфекції або захворювання. Іншими словами, - серйозний випадок помилки у визначенні ідентичності.

Ці білки, що викликають алергію у домашніх тварин, можна знайти в пилку дерев або трави, суперечках цвілі, різних забруднювачі, речовинах від укусів комах і харчових продуктах. Найбільш поширеним джерелом алергії на домашніх тварин є укуси комах. Інший факт, що тільки 10% від загальної популяції домашніх тварин мають проблеми, пов'язані з алергією. Хоча одна речовина може викликати алергічну реакцію, багато хто з цих несприятливих станів викликані поєднанням першопричин. Наприклад, у собаки може з'явитися висип на шкірі навесні в результаті укусу комахи (від пилку). Якщо комаха, яке споживає ту ж саму пилок протягом іншого сезону, кусає собаку, реакція може не відбутися. Коли домашня тварина проявляє видимі алергічні реакції, то ця подія називається досягненням порогу.

Поки важко контролювати вплив алергенів і комах на тварин, власник може контролювати тип харчування, призначений для домашніх тварин. Здебільшого, контроль повинен здійснюватися за продуктами з високим вмістом білка - звичайним джерелом харчової алергії у домашніх тварин. Важливо розуміти, що імунна система реагує на дуже специфічні білки. Отже, якщо у вихованця алергія на яловичину, він не буде негативно реагувати на баранину. Якщо алергія на курку, то не буде автоматично алергії на індичку. Імунна система специфічно реагує на певні речовини. В іншому випадку серйозна алергічна реакції може статися, як у випадку з аутоімунним захворюваннями.

Аутоімунні захворювання виникають, коли імунна система знаходиться в замішанні і реагує на організм в цілому. Вовчак, деякі форми артриту, панкреатиту і багатьох інших розладів є результатом аутоімунних захворювань.

Щоб полегшити страждання вихованця від алергенів в харчових продуктах, дуже важливо визначити джерело і видалити його з раціону. Аналізи крові і шкірних покривів можуть допомогти визначити джерело проблеми. Однак зміна раціону, вивчення ознак поліпшення загального стану організму є дуже ефективним.

Найбільш поширені джерела харчових алергій для домашніх тварин були визначені в якості яловичини, сої, пшениці і молочних продуктів. Проте, у певних домашніх тварин може розвинутися алергія на певні продукти і при правильних умовах харчування. Використання нових або незвичайних інгредієнтів з високим вмістом білка зарекомендувало себе як ефективний засіб для зниження алергічних реакцій. Ці нові білки зазвичай не зустрічаються в типових кормах для домашніх тварин. Отже, імунна система не розпізнає ці нові білки як небезпечні для тваринного і не викликає побічну реакцію. Іншим типом інгредієнтів, які використовуються для гіпоалергенних харчових продуктів, є гідролізат. Ці речовини з високим вмістом білка, такі як курка, печінка, соєві боби, приготовлені в кислоті (наприклад, маринування). Після приготування в кислоті білки перетворюються в більш дрібні шматочки вихідного матеріалу, званого гідролізатами. Ці гідролізати не мають ніякої схожості з білком, з якого вони були отримані, і не викликають ніяких алергічних реакцій. Однак, гідролізат можуть бути досить дорогими у порівнянні з типовими інгредієнтами, використовуваними для приготування корму для домашніх тварин.

Хоча усунення джерела алергії, - кращий спосіб зменшити алергію, можливі також і інші зміни в харчуванні, покликані допомогти в цьому питанні. Підвищення рівня жирних кислот омега-3 має тенденцію утримувати імунну систему від «надмірної реакції» при впливі потенційного алергену. Інгредієнти, такі як куркума, елементи з клітинних стінок дріжджів, містять речовини, що володіють протизапальними властивостями, які допомагають запобігти розвитку алергічної реакції. Їжа з високим вмістом антиоксидантів важлива, тому що алергічні реакції створюють безліч вільних радикалів, які необхідно нейтралізувати, щоб запобігти пошкодженню тканин.

Таким чином, більшість тварин не страждають від алергії. Проте, полегшення для домашніх тварин, які страждають на алергію, може бути отримано частково, в наданні продуктів, які не викликають побічних реакцій. Ці продукти мають джерела білка, є новими або ніколи раніше не давалося домашній тварині на додаток до інгредієнтів, які допомагають в придушенні серйозних побічних реакцій.

Рон Ромпала, доктор ветеринарної медицини.