Пробiотiкi

Багато написано з приводу прибутків і прямого прийому живих бактерій. Реклами йогуртів і подібних продуктів перераховують цілий список корисних властивостей, які надають на організм при прийомі даних продуктів. На жаль, інформація на рахунок користі прибутків не є переконливою і виразною. Багато наукових досліджень показали непереконливі і суперечливі результати. Багато що залежить від динамічного стану травної системи, яка легко змінюється завдяки прийому їжі, температурі навколишнього середовища, патогенного впливу і стресу, а так само загальному стану всіх метаболічних процесів в організмі в цілому.

Спочатку під терміном пробиотик малося на увазі опис результатів впливу бактерій на інші бактерії. У підсумку, це результат того, як доброчинна реакція на прийом пробіотиків підтримує здоров'я тварини. Реакції на пробіотики призводять до наступного (до одного або поєднанню):

Бактерії прибутків колонізують кишечник

Бактерії прибутків збільшують колонізацію інших сприятливих бактерій

Прибуток не допускають небажані бактерії

Прибуток створюють сприятливе середовище, благотворно впливає на здоров'я тварини

Важко було б уявити бактерію пробіотика, у якій була б здатність виживати тривалий час на сухій гранулі корми, а потім здатність жити в умовах вологого і теплого кишечника. Отже, ніхто б не чекав, що від організмів, здатних жити на кормі, а потім здатних рости в тотально протилежної середовищі, буде благотворний ефект.

Бактерії пробіотика, можливо, могли б допомогти зростанню сприятливих бактерій, які вже перебувають в кишечнику. Коротко-ланцюгові кислоти, нуклеотиди та інші речовини, забезпечені пробіотиками, могли б збагатити поживні речовини, так як мікроорганізм вже знаходиться в кишечнику.

Прибуток могли б відтворювати речовини, такі як, коротко-ланцюгові кислоти, які окисляли б кишечник, тим самим створюючи несприятливе середовище для таких небажаних бактерій, як сальмонела і кишкова паличка.

Живильне середовище, забезпечена бактеріями пробіотиків, коротко-ланцюговими кислотами, нуклеотидами або вітамінами може безпосередньо впливати на організм тварини-господаря. Ці поживні речовини здатні поліпшити метаболізм або імунну ссітему тваринного, яке споживає корм з пробіотиками.

Потенційна користь для тварин, які споживають корм з пробіотиками:

Підвищує засвоюваність поживних речовин

Покращує якість стільця

Знижує алергенний чинник

Стримує ожиріння тварини

Підтримує здоров'я шкіри і шерсті

Допомагає тримати імунну систему на оптимальному рівні.

Прибуток виступають як гарант стабільного стану кишечника. Існує ряд певних умов, при яких використання корму з пробіотиками може бути найбільш цінним:

Стресові ситуації такі як: подорож, перебування на борту повітряного або водного судна, фізичні навантаження (робота або дресирування)

Після розлади травлення

Після прийому антигельмінтних препаратів або антибіотиків

Перехід на корм координально іншого складу

AAFCO дозволяє 43 різних штаму бактерій, які можна додати до кормів для собак і кішок. Серед них такі як Aspergillus, Bacillus, Bacteriodes, біфідобактерії, лактобактерії,

Leuconostoc, Pediococcus, Propionibacterium, Enterococcus і дріжджі. Постійно ведеться робота по виявленню правильного виду цих бактерій, які зможуть вижити на сухому кормі і залишитися життєздатними для надання благотворного ефекту на тварину після його споживання.

Бактерії прибутків в кормах для тварин роблять благотворний вплив при певних умовах. Реакція може змінюватися через мінливість середовища травного тракту, здоров'я тварини і виду бактерії.

Рон Ромпала, доктор ветеринарної медицини.