Збір точної інформації для задоволення скарг

Є багато причин, за якими люди купують певний вид харчування для своїх вихованців. Це може бути або ціна, або склад, або полегшити розлад, або просто тому, що упаковка виглядає привабливо. Здебільшого, люди задовольняються тією їжею, якої вони годують свої вихованців. Однак, бувають такі випадки, коли їжа для вихованця не відповідає очікуванням господаря, ведучи тим самим до різних скарг.

Скарги можуть з'являтися з кількох причин. Деякий ставляться до якості продукту. Ці скарги можуть включати в себе забруднення, домішки від інших продуктів або субстанцій, запахи або порваний мішок. Ці скарги є абсолютно об'єктивними і легко можуть бути вирішені.

Однак, є і скарги, які можуть включати в себе проблеми здоров'я і здорового існування вихованця. Ці скарги можуть бути вкрай суб'єктивними і часом - емоційними. Ці види скарги можуть бути важче розв'язуються, а то і зовсім - нерозв'язними. Ключ до вирішення даного типу скарг - зібрати точну інформацію.

Першим питанням є - чи був Ваш вихованець коли-небудь у ветеринара. Якщо вихованець був оглянутий фахівцем, Ви отримаєте довідку, яка надасть Вам деталі, щодо огляду, пов'язаного зі здоров'ям Вашого вихованця. Можливо, вже була клінічна оцінка, яка включає в себе аналіз крові, який буде досить корисний у визначенні суті проблеми Вашого вихованця.

Яке було якість стільця? Поки безліч факторів, які не належать до їжі можуть впливати на якість стільця, опис може трохи допомогти в цьому. Як не дивно може здатися, але повний і добре описаний аналіз стільця може бути дуже корисний. Пропав чи стілець, чи виділяється вода і витікає? Чи є які-небудь дивні частинки в стільці? Якщо так, то якого кольору і форми ці частинки? Чи є який-небудь специфічний запах, який невластивий для звичайного стільця. Пахне він гниллю, сірою або як цитрусові? Цей вид інформації може бути вкрай корисний. Також слід перевірити стілець на наявність паразитів. Деякі черв'яки можуть бути видно в свіжому стільці без використання мікроскопа.

Чи була у тварини блювота? Скільки пройшло часу від прийому їжі тваринам і часом блювоти? Як часто виникає блювота у Вашого вихованця? Як виглядає блювота? Це лише рідина або ж присутні якісь шматочки? Чи була кров в блювоті?

Скажіть, чи дозволено було Вашому вихованцеві гуляти в районах, які далеко від дому? Багато власників вихованців не визнають цього, але цей тип проведення часу може стати причиною проблем, які ведуть до того, що люди вірять, що вони мають проблеми з їжею. Деякі види рослинності, які собака може з'їсти, може стати причиною розладу травлення. Собака або кішка можуть знайти мертву тварину і потім з'їсти його, що викликає травні розлади. Вихованець може знайти якусь хімічну субстанцію, на подобі бензину або ще гірше, антифриз, які може бути як однаково смачним, так і однаково смертельним, якщо його проковтнути. Вихованець може випити воду зі ставка або фонтана, забрудненого хімікатами.

Вихованець може випити з потоку, який може містити в собі складові з джерела потоку.

Інше питання для обговорення: кусали його комахи. Укуси комах, в більшості випадків, викликають алергію у тварин. Укус комахи може не тільки викликати несприятливу реакцію на шкірі, але також стати причиною розладу і респіраторних захворювань.

Чи давали Вашому вихованцеві якісь ліки? Деякі види антибіотиків викликають розлади і значною мірою змінюють вигляд стільця. Також, вихованці можуть мати алергію на деякі ліки. Певні види медикаментів, замість того, щоб усувати паразитів, можуть викликати деякі негативні наслідки.

Чи було яке-небудь зміна в погоді? Швидка зміна погоди на жарку і вологу може викликати стрес, які викликає розлади травного тракту. Спекотна погода викликає у вихованців зневоднення, яке може стати причиною летаргічного поведінки і втрати апетиту у тварини. Раптова зміна погоди на холодну може заподіяти серйозних змін в харчові звички вихованця. Вихованець може почати їсти швидше, що викликає харчові розлади.

Також необхідно відповісти на питання: чи були якісь зміни у вживанні води. Кількість пиття води - це фактор, який часто не береться. Якщо вода вживається з джерела, рівень мікробів може змінитися, що може вплинути на тварину. Оброблена вода може відрізнятися, в залежності від кількості хлору, який додають по сезону. Наприклад, вода, оброблена влітку може мати більше хлору, які може впливати на здоров'я тварин. Деякі мінерали в воді можуть вступати в реакцію з іншими мінералами, які є істотною частиною харчування тварин, викликаючи невеликий дефіцит.

У підсумку, збір точної інформації - дуже важлива частина в рішенні проблем і скарг. Деякі скарги досить об'єктивні і легко вирішувані. Однак, є такі скарги, які вимагають збору точної інформації і подальшої оцінки фактів. Власники вихованців можуть почати ставати більш емоційними і не надавати повної інформації, необхідної для вирішення скарг, пов'язаних з харчуванням вихованця. Можуть бути зміни в повсякденній рутині, які господарі ігнорують або вважають незначними. Зміни можуть бути тимчасовим і проблема вирішиться сама собою. З іншого боку, зміни можуть бути мати на терміновій необхідності в зміні їжі, яку повинен вживати вихованець.

Без точного збору інформації, джерело скарги буде завжди вважатися таким, що пов'язаний з їжею. Однак, в основному джерело скарг включає в себе невідомі фактори. Чим більше інформації зібрано, тим більш правильно буде визначено реальне джерело проблеми.

Рон Ромпала, доктор ветеринарної медицини.