Селен

Селен є важливим мінералом, що потребується тканин тварин. Селен є компонентом глутатіонпероксидази - потужного антиоксиданту. Як антиоксидант, він захищає мембрани клітин від вільних радикалів. У селену схожі функції з антиоксидантом вітаміну Е. У деяких випадках, захищаючи тканини від вільних радикалів, селен здатний компенсувати недостатню кількість вітаміну Е. Крім того, що він бере участь в процесі контролю окислення, селен також задіяний в інших біохімічних реакціях, часто пов'язаних з кислотами цистеїну або метіоніну. Селен відіграє роль і в синтезі гормонів щитовидної залози. Селен важливий для здорового функціонування імунної системи і вважається істотним компонентом, що запобігає ракові захворювання.

Ознаки гострого дефіциту селену - це дегенерація м'язів, млявість через гіпотиреозу (зниження активності щитовидної залози), проблеми з відтворенням, серцево-судинні проблеми і висока сприйнятливість до захворювань. Однак, коти і собаки рідко стикаються з гострим дефіцитом селену. Щоб виключити дефіцит селену виробники кормів додають його в свою продукцію. Проблеми можуть виникнути, якщо селен дається в якості добавок. Зайва кількість селену може стати причиною неправильної роботи печінки, анемії, випаданням шерсті і ураженням шкіри.

AAFCO (Американська Асоціація Державного Контролю за Продуктами Харчування) встановила максимальний рівень селену, що додається до збалансованим кормів - 2 мг / кг.

Гіпс натрію - це найбільш поширена форма для забезпечення кормів селеном. Інший інгредієнт - селенові дріжджі - забезпечує корми селеном в органічній формі. Вважається, що селенові дріжджі більш біологічно засвоювані тваринами, ніж неорганічний селенит натрію.

Зміст правильного рівня селену і те, що ця форма біологічно легко засвоюється, селенові дріжджі визначаються як найкращі для забезпечення життєвого терміну тварини. Роль селену в схемі антиоксидантів і його здатність запобігати ракові захворювання роблять його значущим для тривалого здоров'я кішок і собак.

Рон Ромпала, доктор ветеринарної медицини.