Таурин

Таурин є важливим живильною речовиною. Його присутність помітно в таблиці інгредієнтів майже в кожному кормі для кішок і в деяких кормах для собак. Як поживна речовина таурин бере участь у багатьох метаболічних процесах. Таурин необхідний для функцій, пов'язаних з переварюванням жирів, важливий для процесу зору, серцево-судинної та імунної системи. Найбільш поширеним ознакою дефіциту таурину є дилатаційна кардіоміопатія (DCM), яка включає в себе ослаблення серцевого м'яза, і в кінцевому підсумку, як результат, серцева недостатність. Справді, DCM є одним з провідних причин серцевої недостатності у кішок і собак. Дефіцит таурину також може привести до того, то кішки втрачають зір в результаті відшарування сітківки.

Кішки не здатні синтезувати таурин з інших з'єднань. Отже, таурин повинен надходити в їжу в тій формі, яка може бути легко адаптована кішками. AAFCO перерахував необхідний мінімальний рівень таурину в кормі для кішок. З іншого боку, собаки здатні синтезувати таурин з інших з'єднань. AAFCO не перерахував ніяких вимог для таурину в кормах для собак. Однак, недавні дослідження показали, що деякі великі породи собак можуть бути не здатні синтезувати достатню кількість таурину для задоволення метаболічних потреб цих тварин. Докази кардіоміопатії спостерігається у деяких порід собак, які споживають продукти з відносно низьким вмістом таурину.

Значні обсяги таурину можна виявити в свіжому м'ясі і м'ясних стравах, і особливо - в рибі. Інгредієнти з рослинних джерел містять дуже мало таурину. Таким чином, наявність таурину в збалансованих поживних продуктах, обумовлено високим вмістом м'яса, і, як правило, рівень повинен бути достатньо високий, щоб відповідати вимогам для утримання всіх собак і більшості кішок. Корм з меншими кількостями м'яса, розроблений для кішок повинен бути доповнений таурином. Корм для собак, де обумовлено менший вміст м'яса, повинен бути доповнений таурином для споживання собаками великих порід. Крім того, таурин повинен бути доповнений в разі, якщо вміст клітковини в харчових продуктах для кішок і собак є високими. Деякі види рослинної клітковини можуть вступати в хімічну реакцію з таурином в травному тракті тварини, роблячи його недоступним для засвоєння організмом. Крім того, процес виготовлення консервів може зменшити кількість таурину і зробити його недоступним для травлення. Отже, консерви повинні бути доповнені більш високим рівнем таурину, ніж сухі продукти.

Таурин є важливим живильною речовиною для кішок. Він також може бути важливим живильною речовиною для певних порід собак. Додатково таурин повинен бути доданий в усі корми для кішок в правильним процентному співвідношенні.

Рон Ромпала, доктор ветеринарної медицини.