Витамiн С

Вітамін С, відомий як аскорбінова кислота, є важливим живильною речовиною вже багато років. Давні мореплавці страждали хворобою цинги протягом тривалих подорожей, яка супроводжувалася втомою, слабкістю в м'язах, червоними плямами на шкірі і кровотечею ясен, що, в кінцевому рахунку, могло привести до смерті. Забезпечення моряків цитрусами, що містять аскорбінову кислоту, запобігало цингу.

По суті, Вітамін С не вважається справді класичним живильною речовиною для собак і котів, тому що їх тіла можуть синтезувати цю речовину. Однак, домашнім тваринам може бути корисним додавання вітаміну С в їх їжу. Вітамін С працює як антиоксидант. Він скорочує вільні радикали, які можуть пошкодити тканини рідких елементів організму, такі як кров. Одна з функцій вітаміну С - це відновлювати властивості антиоксиданту вітаміну Е. Він також необхідний для синтезу колагену, який є найбагатшим протеїном для тварин. Колаген знаходиться в кістках, м'язах, сухожиллях, шкірі і органах. Вітамін С також необхідний для формування ліпідів в шкірі, що входять в процес кератинізації.

Одна з проблем, пов'язаних з вітаміном С - це те, що ця речовина не стабільно, коли піддається впливу тепла. Щоб гарантувати активність вітаміну С в їжі - це поживна речовина має додаватися в інкапсульованою формі. Однак інкапсульовані форми вітаміну С припускають нетривалу захист. Навіть краще працює форма вітаміну С, під назвою Аскорбил-2-Поліфосфат, яка залишається стабільною протягом екструзії і в їжі тривалий час.

У той час як, більшість котів і собак можуть виробляти достатньо вітаміну С для підтримки свого життя, додаткову кількість цієї поживної речовини в їжі може забезпечити додатковий захист проти вільних радикалів, які можуть пошкодити тканини. Домашні тварини, що володіють метаболізмом, який виробляє вільні радикали, отримають користь від додаткового вітаміну С. У цю групу домашніх тварин входять підростаючі тварини, вагітні та, активні і старі домашні тварини.

Добавка вітаміну С в їжу може забезпечити додатковий захист від вільних радикалів, які можуть стати причиною довготривалого ушкодження тканин собак і котів. Таким чином, користь від добавки вітаміну С включає в себе захист шкіри, вовни, очей, зубів, м'язів, суглобів і органів, що, в кінцевому рахунку, допомагає підтримувати вихованця здоровим.

Рон Ромпала, доктор ветеринарної медицини.